Dėl geriausio metų filmo varžysis aštuonios juostos: „The Father“, „Judas ir juodasis Mesijas“ (Judas and the Black Messiah), „Minari“, „Klajoklių žemė“ (Nomadland), „Perspektyvi mergina“ (Promising Young Woman), „Metalo garsas“ (Sound of Metal) ,„Čikagos septyneto teismas“ (The Trial of the Chicago 7) ir „Mankas“.

Geriausios aktorės kategorijoje nominuotos penkios aktorės. Tai – Viola Davis, suvaidinusi juostoje „Ma Rainey's Black Bottom“, aktorė Andra Day (The United States vs. Billie Holiday), Vanessa Kirby (Pieces of Woman), Frances McDormand už vaidmenį „Klajoklių žemė“ ir Carey Mulligan, atlikusi vaidmenį juostoje „Perspektyvi mergina“.

Statulėlę už geriausią metų vyro vaidmenį pretenduoja gauti Rizas Ahmedas (Metalo garsas), Chadwickas Bosemanas (Ma Rainey's Black Bottom), Anthony’is Hopkinsas (The Father), Gary’is Oldmanas (Mankas) ir Stevenas Yeunas (Minari).

Geriausiu režisieriumi pretenduoja tapti Chloe Zhao su filmu „Klajoklių žemė“, Davidas Fincheris už juostą „Mankas“, Lee Isaacas Chungas su filmu „Minari“, Emerald Fennell už „Perspektyvi mergina“ ir Thomas Vinterbergas už filmą „Dar po vieną“ (Another Round).

Oskarų“ nugalėtojai paaiškės balandžio 25 d.