„Tokios svarbos įvykio kūrimas sunkiai įsivaizduojamas be kino bendruomenės ir kino sektoriui svarbių partnerių įsitraukimo. Norėčiau padėkoti Lietuvos kinematografininkų sąjungai, Nepriklausomų prodiuserių asociacijai, Autorinio kino aljansui ir Lietuvos animacijos asociacijai aktyviai dalyvavusiems kuriant nacionalinius kino apdovanojimus. Tikiu, kad šios bendros pastangos drauge su nacionaliniu transliuotoju, kasmet vis daugiau prisidedančiu prie kino gamybos ir sklaidos, sukurs ne tik gražią šventę, bet ir solidų forumą, nustatantį kokybinius nacionalinio kino kriterijus,“ – pranešime spaudai teigia Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

„Džiaugiuosi, kad LRT kartu rengs ir transliuos Nacionalinius kino apdovanojimus. Kinas ir LRT yra neatsiejami, ir tą ryšį toliau stipriname. LRT prisideda prie didelės dalies lietuviškų filmų gamybos, dalinasi savo turimais archyvais ir galiausiai suteikia eterį. Stiprinamos ir lietuviško kino pozicijos LRT eteryje: nuo lapkričio kiekvieną sekmadienį matysime naujausių lietuviškų dokumentinių ir vaidybinių filmų televizines premjeras“, – sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Susitarimu organizacijos įtvirtino šių metų kovą pristatytus bendradarbiavimo planus: Lietuvos kino centras organizuos apdovanojimams pateiktų paraiškų vertinimą bei renginio techninę infrastruktūrą, o nacionalinio transliuotojo komanda imsis renginio organizavimo.


Lietuvos kino apdovanojimai organizuojami drauge su kino meno kūrėjus vienijančiomis profesinėmis organizacijomis, šiuo metu baigiami suderinti apdovanojimų nuostatai, vizualinio identiteto ir statulėlės kūrimo darbai.

Sausio 9 dieną geriausieji bus įvertinti 20-tyje nominacijų. Kaip ir buvo skelbiama anksčiau, paraiškų teikimo terminas numatomas spalio-lapkričio mėnesiais. Nominacijos bus skelbiamos gruodžio pradžioje.