Pastarosios premjeros režisieriaus talento gerbėjai laukia ne šiaip sau, rašoma pranešime spaudai. Tai pirmasis po karantino kino teatruose startuojantis tokio masto filmas.

Pasirodę straipsniai bei interviu apie juostą leidžia susidaryti įspūdį, kad „Tenet“ bus viena įspūdingiausių šiais metais ekranuose pasirodančių premjerų. Pats Ch. Nolanas neslepia, kad filmavimams negailėta nieko – nei laiko, nei pinigų. Būtent todėl ruošiantis scenoms buvo pastatyta didžiausia kino istorijoje speciali filmavimo aikštelė po atviru dangumi, o vienai katastrofą vaizduojančiai scenai specialiai nupirktas ir susprogdintas tikras Boeing 747 keleivinis lėktuvas. Kalbama, jog filmo gamybai skirtas 200 milijonų dolerių biudžetas.

Režisierius žurnalistams papasakojo, kad filmavimams didžiulis būrys dailininkų dykumoje netoli Palm Springso pastatė apleistą miestą. Būtent tokį, kokio viziją turėjo Ch. Nolanas – su apgriuvusiais realaus dydžio pastatais. Tą viziją režisierius kartu su scenarijumi kūrė, kaip pats prisipažino, šešerius-septynerius pastaruosius metus.

„Filmas nėra apie kelionę laiku, kaip gali pasirodyti iš anonso. Jame laiko sąvoka labai svarbi, parodoma, kaip laikas gali funkcionuoti kiek kita prasme. Nenoriu leistis į fizikos pamokas, bet čia vadovaujamasi inversijos principu ir pamatysite, tai perkels žiūrovus į visiškai kitą realybę. Įspūdį, apie ką kalbama, galima susidaryti pažiūrėjus „Tenet“ anonsą“, – intrigos negaili Ch. Nolanas.

Filmas “Tenet” pasakos, kaip pagrindinis herojus, kurį vaidina žymiojo aktoriaus Denzelio Washingtono sūnus Johnas Davidas Washingtonas, gauna užduotį: užkirsti kelią trečiam pasauliniam karui. Daug detalių jam neatskleidžiama. Viskas, ką jam užtenka žinoti, yra vienintelis žodis „Tenet“, kuris turėtų padėti atsirinkti, kas yra jo sąjungininkai, o kas – priešai. Agentas leidžiasi į protu nesuvokiamą ir kvapą gniaužiančią kelionę po tamsų ir bauginantį tarptautinių šnipų pasaulį. Į misiją, kurioje laiką reikės suvokti kitaip.

Viena laukiamiausių šių metų premjerų „Tenet“, kurioje taip pat išvysime Robertą Pattinsoną, Michaelą Caine‘ą bei kitus garsius aktorius ir, žinoma, ribų neturinčią Ch. Nolano fantaziją, Lietuvos kino teatruose – jau nuo rugpjūčio 26 dienos.