Kalbant apie filmo siužetą, kurį bent iš dalies įkvėpė W. Andersono meilė amerikiečių savaitiniam žurnalui „The New Yorker“, filmas „Siunta Prancūzijai“ seka to paties pavadinimo išgalvoto žurnalo kryžiaus žygius. Ši kino juosta yra istorijų rinkinys, tarsi meilės laiškas žurnalistams, nukeliantis į išgalvotą 20 amžiaus Prancūzijos miestelį, kuriame įsikūrusi amerikiečių laikraščio užsienio redakcija kuria žurnalą.

„Filmo „Siunta Prancūzijai“ veiksmas vyksta praėjusio amžiaus šeštame dešimtmetyje Prancūzijoje ir pasakoja apie amerikiečių žurnalistų grupę. Šią istoriją nėra lengva paaiškinti.“ – teigia pats režisierius W. Andersonas. „Pagrindinis veiksmas tarsi sukasi aplink Prancūzijoje įsikūrusį amerikiečių žurnalistą, kuris kuria savo žurnalą. Tai daugiau nei šio vyro, žurnalisto kovojančio parašyti ką iš tiesų nori, portretas. Tai nėra filmas apie spaudos laisvę, bet kalbėdamas apie žurnalistus tu privalai atskleisti kas iš tiesų vyksta jų realiame pasaulyje.“

Naujojo filmo aktorių kolektyvas atrodo tiesiog nepriekaištingai, nes W. Andersonas mėgsta bendradarbiauti su pažįstamais veidais iš ankstesnių savo filmų – ne išimtis ir „Siunta Prancūzijai“, kuriame vaidina Frances McDormand, Tilda Swinton, Adrien Brody, Bill Murray, Owen Wilson, Willem Dafoe, Owen Wilson bei Jason Schwartzman.

Be abejo, šįkart taip pat bus naujų žvaigždžių, tarp jų Timothée Chalamet, Kate Winslet, Benicio Del Toro bei Elizabeth Moss. Šįkart Wesas Andersonas ne tik režisavo, bet kartu su Roman Coppola, Jason Schwartzman bei Hugo Guinness taip pat ištobulino filmo scenarijų.

Visi šio režisieriaus filmai tobuli iki paskutinės detalės, juos verta žiūrėti dar ir dar kartą, nes mėgaujantis vaizdais galima pamesti dialogą, o klausantis aktorių – nepastebėti gražiausių smulkmenų, jau nekalbant apie nuolat apdovanojimams nominuojamų garso takelių, kostiumų, filmo montažo..

Pasirodžiusiame filmo „Siunta Prancūzijai“ anonse yra naudojamas kampuotas vaizdo kraštinių santykis, dominuoja vaizdingi portretai, Bill Murray kabinėjasi prie vaikų, o Timothée Chalamet maudosi vonioje. Galima būtų plėstis, tačiau esmė – B. Murray yra žurnalo redaktorius, o Arthur Howitzer Jaunesnysis bei T. Swinton, O. Wilson ir F. McDormand jo personalas. Ir kaip atskleidžia anonsas, likęs filmas yra padalintas į tris dalis, kiekviena iš jų pasakoja apie žurnale išspausdintą istoriją.

Pasak Elizabeth Moss, vaidinančios nedidelį vaidmenį filme, kino juosta „Siunta Prancūzijai“ sulauks didžiulės sėkmės dėl išskirtinių W. Andersono gudrybių.

„Aš nuvykau į Prancūziją ir filmavausi dvi dienas. Tai buvo tarsi žingsnis į Weso Andersono filmą.“ – apie savo patirtį filmavimo aikštelėje pasakojo E. Moss. „Visi aplink atrodo tarsi buvę Andersono filme – ir dažniausiai tokie jie ir yra – ir pasirodo Wesas Andersonas, kuris taip pat atrodo tarsi iš Weso Andersono filmo. Tai buvo tarsi keistas sapnas. Ir visi aplink tokie malonūs. Kažkas skaito, kažkas klausosi muzikos, o kiti kalbasi ir valgo raguolius. Tai pati civilizuočiausia patirtis mano gyvenime.“

Kino juostos „Siunta Prancūzijai“ premjera Lietuvoje rugpjūčio 28 d.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)