Vienu didžiausių pramogų pasaulio renginiu laikomus apdovanojimus penktą kartą vedė britų komikas Ricky Gervais. Renginio metu buvo išdalintos net 25 „Auksinių gaublių“ statulėlės.

Kaip ir kasmet laukiamiausia renginio nominacija tapo geriausio draminio filmo paskelbimas. Šioje kategorijoje varžėsi penki kino projektai – „1917“ (orig. „1917“), „Du popiežiai“ (orig. „Two Popes“), „Airis“ (orig. „The Irishman“), „Džokeris“ (orig. „Joker“) bei „Santuokos istorija“ (orig. „Marriage Story“). Nugalėtoju paskelbta epinė karo juosta „1917“. Šis filmas taip pat triumfavo dar vienoje kategorijoje – už geriausią režisūrą.

Pacifistinė karo istorija

Sausio 10 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliausianti Samo Mandeso kino juosta žiūrovus nukelia į 1917 metų pavasarį. Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje britų žvalgyba sužino, jog didžiulis jų kariuomenės batalionas žygiuoja tiesiai į priešo paspęstus spąstus. Dėl karo metu sunaikintų komunikacijos linijų, perduoti žinią bei išgelbėti tautiečius patikima jauniems eiliniams – Šofildui (orig. Schofield) ir Bleikui (orig. Blake). Pastarojo išgyvenimus sustiprina žinia, kad pasalos epicentre yra ir jo brolis.

Greta puikios režisūros, vaidybos ir pastatymo, „1917“ vertinamas už karo kontekste perteikiamą pacifistinę siužeto liniją. Veržiantis per karo liniją, pagrindinių veikėjų tikslas – sustabdyti žudynes, bet ne jas didinti. Net ir užtikus priešą jo silpnumo akimirką, kaip pirminis pagrindinių personažų instinktas išryškėja noras jam padėti.

90 mln. JAV dolerių siekiančio biudžeto filme vaidina tokie visame pasaulyje garsūs aktoriai kaip Markas Strongas ir Benedictas Cumberbatchas. Vis dėlto, pagrindinius vaidmenis įkūnija jauni ir perspektyvūs Holivudo aktoriai – George'as MacKay'us bei Deanas-Charlesas Chapmanas.

Dean-Charles Chapman, kadras iš filmo "1917"

Susitiko su gerbėjais Lietuvoje

Tūkstančius britų karių bei jų gretose esantį savo brolį gelbstintį eilinį Bleiką įkūnijęs Deanas-Charlesas Chapmanas puikiai žinomas ir visiems „Sostų karų“ gerbėjams. Ypač – Lietuvoje. Ketvirtajame, penktajame ir šeštajame serialo sezonuose vaidinęs aktorius 2017-aisiais metais su gerbėjais susitiko Vilniuje vykstančiame populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics“.

„Nuoširdžiai džiaugiamės galėdami matyti, kad aktorius, su kuriuo susitikti ir gyvai pabendrauti galimybę turėjome mes visi, užėmė centrinę „Auksinių gaublių“ scenos poziciją. Renginyje pasidarytą nuotrauką su aktoriumi ar jo autografą gerbėjai galės drąsiai padėti į matomiausią vietą namuose“, - pranešime spaudai juokauja kultiniu tapusio renginio „Comic Con Baltics“ organizatorius Tomas Vievesis.

Dean-Charles Chapman Vilniue /Foto: Comic Con Baltics

Seriale „Sostų karai“ Deanas-Charlesas Chapmanas yra atlikęs Tomeno Barateono vaidmenį. Jo personažas perėmė septynių karalysčių valdovo karūną po siaubingos brolio mirties. Be to, Tomenas buvo bene vienas mėgstamiausių, teigiamų serialo veikėjų, pavergęs žiūrovų širdis savo gerumu ir nekalta išvaizda. Taip pat 22 metų britų aktorius yra vaidinęs ir miuzikle „Billy Elliot The Musical“, televizijos seriale „The Revolting World of Stanley Brown“ ir dešimtyse kitų kino, teatro bei televizijos projektų.

„Deano-Charleso Chapmano sėkme nesistebime. Kviesdami aktorius, didelį dėmesį skiriame ne tik buvusių ar esamų jų projektų analizei, bet ir jų ateities karjeros potencialui“, - sako T. Vievesis.

Vis dėlto, „Comic Con Baltics“ renginio organizatoriaus teigimu, Deanas-Charlesas Chapmanas toli gražu ne vienintelis pasaulinio garso aktorius, apsilankęs Lietuvoje. Per trejus renginio „Comic Con Baltics“ metus Vilniuje viešėjo žvaigždės iš tokių filmų ir serialų kaip „Žiedų valdovas“, „Karibų piratai“, „Vaikštantys numirėliai“, „Vikingai“, „Vedęs ir turi vaikų“, „Policijos akademija“ bei daugelio kitų.

Susitikti su garsiais kino bei televizijos pasaulio atstovais gerbėjai galės ir šiemet, ketvirtuosius metus vyksiančio „Comic Con Baltics“ metu. Rugsėjo 19-20 dienomis po „Litexpo“ parodų rūmų stogu planuojama suburti šiuo metu garsiausių projektų aktorius, jų kūrėjus, komiksistus, menininkus, cosplay atstovus. Taip pat, gerbėjus supažindinti ir suteikti galimybę išbandyti naujausius bei jau legendomis tapusius kompiuterinius žaidimus, jiems skirtas technologijas ir daugelį kitų pramogų.