Erotikos ir sadomazochizmo pradžiamokslis filmų serijoje „50 pilkų atspalvių“

Iki visuomenę pasiekiant „50 pilkų atspalvių“ (angl. „Fifty Shades of Grey“) serijos knygoms, vėliau virtusioms filmais, niekas nė nebūtų patikėjęs, kad milijonai žmonių savyje nešiojasi slaptą norą už miegamojo durų išbandyti bent lašą sadomazochizmo. Bestseleriais tapusios knygos ir tarsi viesulas per viso pasaulio ekranus nuvilniję filmai , kuriuos visus įvertinti gali ir didžiausios vaizdo transliacijų internetu platformos tvplaypremium.lt žiūrovai, uždirbo šimtus milijonų JAV dolerių, gerokai kilstelėjo sekso prekių pardavimus, subūrė ne vieną erotinius žaidimus mėgstančių žmonių bendruomenę ir išgelbėjo arba sugriovė ne vienus santykius.

Anot filmų siužeto, naivi ir nepatyrusi studentė Anastasija (akt. Dakota Johnson) sykį peržengia milijonieriaus Kristiano Grėjaus (akt. Jamie Dornan) biuro duris. Išsyk pajutęs aistrą merginai, verslininkas siekia užkariauti ją, jau netrukus atverdamas savo miegamojo duris, kupinas sadomazochistinių paslapčių... Erotiškas, seksualus ir aistringas naujausias šios serijos filmas – „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“ (angl. „Fifty Shades Freed“) kurį gali pamatyti ir TV1000 Premium kanalo žiūrovai, išvedė iš proto milijonus moterų ir privertė pasitempti aibę vyrų, siekiančių bent iš dalies atitikti jiems iškeltus lūkesčius mylėti taip, kaip tai gali tik Kristianas Grėjus.

Laikui, negandoms ir kliūtims nepavaldi meilė filme „Užrašų knygelė“

Rašytoją Nicholas Sparks galima būtų vadinti Holivudo romantinių filmų krikštatėviu – šimtus romanų parašęs vyras ne vieną jų sėkmingai adaptavo kino ekranams. Vienas tokių kūrinių – į sėkmingiausių XXI amžiaus romantinių filmų topus patenkanti „Užrašų knygelė“ (angl. „The Notebook“, 2004). Aistringa bučinių lietuje scena, jaudinanti meilės iki paskutinio atodūsio istorija, patrauklūs aktoriai ir širdį virpinanti istorija – dar nė nepasirodęs filmas buvo pasmerktas sėkmei. Šiandien į visus įmanomus romantinių filmų topus patenkantis filmas populiarumu galėtų nusileisti tik legendiniam „Titanikui“.

Istorijos epicentre atsiduria skirtingiems socialiniams sluoksniams priklausantys Nojus (akt. Ryan Gosling) ir Elė (akt. Rachel Mc Adams), kuriuos išskyrus karui, aplinkiniams ir nelaimingiems atsitiktinumams, likimas ilgainiui suveda juos draugėn. Kaip paaiškėjo, pagrindinius vaidmenis „Užrašų knygelėje“ atlikę aktoriai Ryan Gosling ir Rachel McAdams, iš anapus ekrano spinduliavę meilę, realybėje nekentė vienas kito! Tačiau nuo neapykantos iki meilės pasirodė esąs tik vienas žingsnis, tad filmavimo aikštelę jiedu paliko būdami pora ir kartu nugyveno trejus metus.

Pirmosios meilės atgarsiai filme „Brangusis Džonai“

Amerikiečiai, apibūdindami laiškus, kuriuose antroji pusė informuoja susiradusi kitą, vartoja iš Antrojo pasaulinio karo laikų kilusį išsireiškimą „Dear John letter“. Šia fraze apibūdinamas likimas ištiko ir pagrindinius filmo „Brangusis Džonai“ (angl. „Dear John“, 2010) herojus – Savaną (akt. Amanda Seyfried) ir Džoną (akt. Channing Tatum). Netikėtai susipažinę ir stačia galva panirę į jausmų verpetą, vos po dviejų savaičių jaunuoliai privalo sugrįžti į realybę. Į karo frontą išvykęs Džonas mėgaujasi mylimosios siunčiamais laiškais, tačiau po tragiškų rugsėjo 11-osios įvykių vaikinas sulaužo Savanai duotą pažadą grįžti namo ir priima sprendimą savo gyvenimą skirti karo tarnybai. Ilgainiui merginos laiškai ima retėti, o Džoną vis dažniau kamuoja dilema dėl priimto sprendimo...

„Brangusis Džonai“ – dar vienas kultiniu tapęs Lasse Hallström filmas, sukurtas remiantis rašytojo Nicholas Sparks to paties pavadinimo romanu. Seksualieji Channing Tatum ir Amanda Seyfried, pajūris, vasara ir pirmosios meilės kerai filmą paverčia saulės spinduliu net ir romantinių filmų nemėgstančioms sieloms.

Svaiginantys muzikos rimtai ir „Purvini šokiai“

Savo laiku „Purvini šokiai“ (angl. „Dirty Dancing“, 1987) tapo tikrų tikriausia bomba – paprasto siužeto ir nedidelio biudžeto filmas masino žmones ir uždirbo tiek, kad pajamos išlaidas viršijo net 36 kartus! Netrukus filmo „virusas“ išplito ir į kitas šalis, o profesionaliu šokėju jaunystėje buvęs aktorius Patrick Swayze tapo devintojo dešimtmečio sekso simboliu. Anot filmo siužeto, septyniolikmetė Beibi (akt. Jennifer Grey) su šeima atvyksta atostogų į prabangų viešbutį. Naivi ir miela mergina kaip mat susidraugauja su viešbučio personalu, vienas kurių – žavingas šokėjas Džonis (akt. Patrick Swayze). Bandydama padėti į keblią padėtį patekusiai vyruko šokių partnerei Peni (akt. Cynthia Rhodes), mergina tampa Džonio šokių mokine, o netrukus žengia ir ant parketo. Svaiginantys muzikos ritmai, vis labiau kaistanti atmosfera ir žavingas šokių mokytojas užburia Beibi – ilgainiui mergina leidžiasi suviliojama šokių bei pasiduoda meilei...

„Purvinuose šokiuose“ dominuoja nostalgiją kelianti muzika, iš anapus ekrano trykštantis seksualumas, fantastiški uždegantys šokiai ir atmosfera, verčianti tuojau pat ieškoti artimiausios šokių mokyklos. Ne veltui kai kurie filmo kadrai pateko į kino istoriją, seksualūs šokio judesiai iki šiol atkartojami ne viename filme, o čia skambėjusi daina „(I've Had) The Time of My Life“ iškovojo Oskaro statulėlę ir įsirašė ne tik į muzikos, tačiau ir kino istoriją, patekdama į garsiausių visų laikų pop muzikos dainų sąrašus.

Pavojingi ir nenuspėjami „Erotiniai žaidimai“

1782-aisiais prancūzo Pierre Choderlos de Laclos parašyta novelė „Les Liaisons dangereuses“, laikoma vienu ryškiausių prancūzų literatūros pavyzdžių, 1999-aisiais virto filmu, originale aprašytus paauglius iš XVIII a. Prancūzijos nukeldama į šiuolaikinį Niujorką. „Erotiniai žaidimai“ (angl. „Cruel Intentions“, 1999) pristato manipuliacijų karalių Sebastijaną (akt. Ryan Phillippe) ir jo draugę Ketriną (akt. Sarah Michelle Gellar) – banalumo išvargintą merginą, mėgstančią žaidimus be taisyklių. Turtingam Kazanovai ir nuobodžiaujančiai gražuolei erotiniuose judviejų žaidimuose pritrūkus adrenalino, porelė sugalvoja jaudinantį užsiėmimą, kuriam belieka rasti auką...

Karščiausias 90-ųjų jaunimo erotines fantazijas perkėlę į kino ekraną, filmo kūrėjai sukūrė hitą – „Erotiniai žaidimai“ netruko tapti žiūrimiausiu jaunimo filmu, aktorius Sarah Michelle Gellar, Reese Witherspoon ir Ryan Phillippe paversdami JAV sekso simboliais, o 1999-aisiais kino ekranus pasiekęs filmas iki šiol užima garbingą vietą labiausiai jaudinančių visų laikų filmų sąrašuose.

Filme „Užsispyrėlės sutramdymas“ nuo neapykantos iki meilės tėra vienas žingsnis

„Užsispyrėlės sutramdymas“ (angl. „10 Things I Hate You“, 1999) – modernizuota Viljamo Šekspyro XVI a. pjesės „The Taming of the Shrew“ versija, moterų širdis tirpdžiusi blogo berniuko reputaciją užsitarnavusio chuligano ir užsispyrėlės santykių peripetijomis. Griežtai dukteris auklėjantis tėvas iškelia sąlygą – Bjanka (akt. Larisa Oleynik) gaus teisę susitikinėti su vaikinais tik tuomet, kai vaikščioti į pasimatymus pradės jos sesuo Ket (akt. Julia Stiles). Deja, iš pirmo žvilgsnio paprasta sąlyga atrodo esanti kone neįgyvendinama, nes Ket – vyriškos giminės nekenčianti nuoboda, susitikti su kuria nesutiks nei vienas pasaulio vaikinas! Kuomet jaunuolių akiratin patenka kuoktelėjusiu laikomas Patrikas (akt. Heath Ledger), Bjanka ir jos vaikinas Kameronas (akt. Joseph Gordon-Levitt) imasi regzti sesers pasimatymo planą.

Svajojate apie iš koto verčiančią meilę, tačiau kratotės minties apie santykius su vyrais? Žiūrėkite „Užsispyrėlės sutramdymą“ – pagrindinius vaidmenis čia atliko karjeras tik pradedantys aktoriai Julia Stiles, Heath Ledger ir Joseph Gordon-Levitt, tad įtraukiantis siužetas, protingi dialogai, talentinga pagrindinių aktorių trijulė ir kibirkščiuojanti aistra filmą pavertė 1999-ųjų jaunimo hitu, dėl žiūrovų dėmesio konkuravusio drauge su „Erotiniais žaidimais“.

Nėra padėties be išeities arba Sandros Bullock „Piršlybos“

Net ir šiuolaikiniame pasaulyje piršlybos laikomos labiau vyrišku reikalu, tačiau Sandra Bullock herojė filme „Piršlybos“ (angl. „The Proposal“, 2009) neturi kitos išeities. Bandydama išvengti deportavimo į gimtąją Kanadą, madingo žurnalo redaktore dirbanti moteris sugalvoja planą kaip likti JAV – ištekėti! Tinkama partija pasirodo esantis moters asistentas (akt. Ryan Reynolds), tačiau bėda ta, jog jis nė neketina vesti, net jeigu tai tėra fiktyvi santuoka...

Romantinėje komedijoje „Piršlybos“ nerasite nei seksualių scenų, nei nuogų kūnų, tačiau, nepaisant to, filmas sugeba papirkti ir sužavėti – juk viena gražiausių planetos moterų kaip įmanydama siekia pasipiršti aktoriaus Ryan Reynolds herojui! Pagrindinį vaidmenį filme turėjusi atlikti „pabėgusi nuotaka“ Julia Roberts ilgainiui užleido jį aktorei Sandra Bullock ir panašu, kad filmo kūrėjai neprašovė – aktorė dar sykį įrodė esanti romantinių komedijų žvaigžde, spinduliuojančia seksualumu net ir vilkint maksimaliai uždarą griežto kirpimo kostiumėlį. Už šį vaidmenį moteris pelnė nominaciją Auksiniam gaubliui, o šio filmo dėka, anot neoficialios JAV statistikos, ūgtelėjo besiperšančių moterų skaičius!

Kultinė meilės istorija filme „Titanikas“

Vieną didžiausių XX amžiaus tragedijų perkėlęs į kino ekranus, režisierius James Cameron sukūrė „Titaniką“ (angl. „Titanic“, 1997) – aistringą ir drąsų romaną, net ir šiandien laikomą viena gražiausių kino ekranus pasiekusių meilės istorijų. „Titanikas“ – tai filmas – legenda, iki šių dienų išlaikantis ne tik populiarumo pozicijas, tačiau ir aibę rekordų bei laikomas vienu iš technologinių proveržių kine.

Pagrindinį vaidmenį filme atlikęs aktorius Leonardo DiCaprio 1997-aisiais jau buvo laikomas garsiu ir talentingu aktoriumi, tačiau būtent „Titanikas“ pavertė jį pasaulinio lygio žvaigžde, tuo pačiu duodamas pagreitį talentingosios Kate Winslet karjerai.

Po laivo katastrofos praėjus šimtmečiui, 11 Oskarų pelnęs filmas kino ekranus pasiekė dar sykį, tik šįkart 3D formatu ir dar sykį patvirtino, jog filmai – legendos neskęsta – naujai atgimęs „Titanikas“ pasaulinėje arenoje uždirbo 58 milijonus JAV dolerių!