Apie ką mes čia…

Visada norėjusi dainuoti prieš didelę publiką, lenkaitė Violeta gauna progą realizuoti savo slapčiausią svajonę artėjančiame Didžiosios Britanijos talentų šou „Jaunoji žvaigždė“, kurio nugalėtojas gaus sutartį su didele muzikos kompanija. Taip prasideda jos kelias į šlovę...

Kūrinio turinys

Visai neseniai kino teatrų ekranuose karaliavo aštuoniems „Oskarams“ nominuota drama „Taip gimė žvaigždė“, kuri man tapo geriausiu 2018 metais kine matytu filmu. Ir iki šiol ši juosta sukelia vien pačias geriausias emocijas. Matyt, viskas dėl to, jog mėgstu ne tik prasmingas dramas, bet ir gerus muzikinius filmus, kurie priverčia mylėti muziką dar labiau.

Net ir rašant šią trumpą apžvalgą, esu pasileidęs vieną geriausių visų laikų muzikinių albumų – Metallicos šedevrą „Master of Puppets“. Todėl visai laukiau ir šio Maxo Minghellos režisūrinio debiuto, kuris tiek iš anonsų, tiek ir po peržiūros, man priminė „Aukštos klasės“ trilogiją. Tik, aišku, šis filmas nebuvo taip „popsiškai“ pateiktas, kaip mano paminėtų filmų serija.

Visas filmo veiksmas yra pateikiamas iš dviejų aiškių perspektyvų – talentingos, bet neturinčios drąsos provincialės merginos ir iš talentų šou užkulisių, kurie neatrodo tokie blizgantys, kaip daugelis įpratę manyti.

Ir tai išties verta dėmesio, nes juostos pasakojimas yra priartintas prie žmogiškojo faktoriaus, o ne eilinio šou darymo, kaip buvo „Aukštos klasės“ filmuose. Todėl susitapatinti su pagrindine heroje Violeta mums čia žymiai paprasčiau, nes ji atstovauja tai paprastai liaudžiai, kuri visais įmanomais būdais bando pasiekti kažką daugiau, nei tik gyventi gyvenimą tarp keturių sienų. O būtent tokį gyvenimą Violetai buvo paruošęs likimas ir jos mama.

Taip pat filme nemažai dėmesio skiriama ir užgesusiai žvaigždei, kuri kažkada stebindavo pasaulines scenas savo balsu. Todėl negailestingo šou verslo tema yra pakankamai aktuali, atsižvelgiant į rodomą visumą ir jaunojo žmogaus naivumą. Man labiausiai ir patiko Violetos mokytojo, buvusio operos solisto Vlado istorija, bei liūdnas žvilgsnis į jo gyvenimo būdą. Jis mane pakerėjo savo paprastumu ir tikrumu, todėl jis šiuo atveju filme atstovauja išminčiai, iš kurios galima pasimokyti.

Užkulisiai ir kiti talentų šou „jaunoji žvaigždė“ niuansai aiškiai parodo, kad tie, kurie eina dalyvauti, tampa sistemos vergais ir godžių prodiuserių nuosavybe. Bet ar galima dėl to pykti? Žmonės patys pasirenka savo kelią ir nuo jų priklauso, kaip jie jį mato. Filme tai pabrėžiama, bet nėra įkyriai peršama.

Apibūdinant filmą, tai graži ir prasminga pasaka apie svajonės siekimą, kuri skiriasi nuo tų visų blizgančių miuziklų ir kitų muzikinių filmų apie talentų šou. Bent jau man filmas suteikė neblogą, nors ir vienkartinę pramogą kine.

Techninė juostos pusė

Neoninės šviesos, puikiai prie dekoracijų ir spalvų pasirinkti herojų rūbai, akims malonus meninis apipavidalinimas – didelis šio filmo pliusas, kuris žavi savo labai kuklia, bet akis kerinčia vizualia visuma. Taip pat prie pliusų galima būtų pridėti puikų operatoriaus darbą, kuris leido susikoncentruoti ne tik į atliekamus muzikinius kūrinius, bet ir į pačius herojus.

Muzika – filmo arkliukas, kuris veža net ir pačiais nuobodžiausiais momentais. Dėl jos filmas pagyvėja ir tampa geru energijos užtaisu. Čia galima išgirsti nemažai žinomų kūrinių, kuriuos mums padovanojo No Doubt, Grimes ar Clara Rugaard.

Vaizdo montažas puikus. Lyg žiūrėtum ilgą vaizdo klipą su dramos intarpais ir herojų dialogais. Garso montažas irgi šaunus. Kiekvienas muzikinis kūrinys buvo pateiktas iš labai malonios ausims perspektyvos, todėl kartais buvo galima pasijusti lyg kokiame koncerte.

Aktorių kolektyvinis darbas

Elle Fanning, kuri čia atliko pagrindinį vaidmenį, nepadarė nieko ypatingo šiame filme, išskyrus dainavimą. Dainuoti ji tikrai sugeba, bet veido mimika ir šalti veido bruožai buvo tokie patys, kaip ir visuose filmuose, kuriuose ją teko matyti. Ar čia tokia aktorių mada būti vienodais, ar su ja kažkas negerai? Sunku paaiškinti. Bet bent jau ji neerzino su savo personažu, kuris skleidė tik teigiamas emocijas.

Užtat puikiai su savo vaidmeniu susidorojo Zlatko Buric, kuriam atiteko Vlado vaidmuo. Malonus personažo pateikimas, dėl kurio buvo galima jaudintis ir jį suprasti. Taip pat antraplaniuose vaidmenyse pasirodė Agnieszka Grochowska, Rebecca Hall it kt.

Verdiktas

„Jaunoji žvaigždė“ – neoninėmis spalvomis papuoštas jaunatviškas žvilgsnis į šou verslo užkulisius ir purviną talentų šou realybę, kurią papildė maloniai ekrane įgyvendinti muzikiniai kūriniai ir lengvai vystomas siužetas.

Filmo anonsas: