Kalbama, jog biografinė drama yra viena tiksliausių, kurios buvo sukurtos pastaruoju metu, rašoma filmo platintojų pranešime spaudai. Tai yra dėl to, jog scenarijų rašė Ruth Bader Ginsburg, kuri dažnai dar sutrumpintai vadinama RBG, sūnėnas Danielis Stieplemanas. Vėliau pirmuosius tris teksto variantus redagavo pati teisėja, po to, kitus septynis – jos dukra.

„Pamenu, kai ėmiau skaitinėti apie Ruth straipsnius ir man šovė mintis parašyti scenarijų biografinei juostai, paklausiau, ar ji sutiktų. Žinote, kokios frazės sulaukiau atgal? „Na, jei nori būtent taip leisti savo laiką, rašyk“. Kad viskas būtų kaip įmanoma tiksliau, Ruth man parūpino visus reikalingus dokumentus, o po to daug laiko praleidome kalbėdamiesi apie praeitį“, – pasakoja teisėjos sūnėnas.

„Kai sutikau mano vyrą Martiną filme vaidinsiantį aktorių Armie Hammerį, jis buvo kur kas aukštesnis už Martį. Kai jam tai pasakiau, jis nusišypsojo ir atsakė, kad aš esu gerokai žemesnė už mane vaidinsiančią Felicity Jones“, – su šypsena prisimena dabar jau 85-erių teisėja.

Tačiau neatitinkantis aktorių ūgis nebuvo didžiulė problema. Kaip ir dvi ne itin tikslios filmo scenos, kurios užkliuvo Ruth Bader Ginsburg.

„Nenoriu dabar atskleisti siužeto, tačiau vienoje scenoje Harvardo studentai padaro kai ką, kas tuo metu dar nebuvo išrasta, kitoje scenoje tiesiog supainiotas įvykių, kurie iš tiesų įvyko, eiliškumas. Tačiau tai visiškai neturi jokios esminės įtakos istorijai ir pati biografija labai tiksliai atspindi mano tikrąjį gyvenimą“, – sako moteris.

1956 m. rudenį Ruth Bader Ginsburg (ją dramoje vaidina „Oskaro“ nominantė Felicity Jones) tapo Harvardo universiteto teisės fakulteto pirmakurse – viena iš devynių merginų maždaug 500 vyrų kurse. Prieš 60 metų visiems buvo įprasta, kad šeimą finansiškai išlaiko vyras, o moteris yra namų šeimininkė, kurios rūpestis – buitis ir vaikai. Nuoširdžiai tikėdama, kad toks požiūris riboja visų pirma jos pačios dukters galimybes gyvenime, Ruth nuolat ir aršiai su tuo kovojo.

Juostoje „Nes ji yra moteris“ pasakojama apie šią jauną moterį, žmoną, mamą, kurios, diplomuotos Harvardo auklėtinės, nenorėjo samdyti nė viena teisės firma Amerikoje. Net puikūs akademiniai pasiekimai nesulaužė įsišaknijusių tuo metu vyravusių stereotipų. Atsiradus laisvo laiko, Ruth visą savo dėmesį vėl sutelkė į didįjį tikslą: diskriminacijos lyties pagrindu panaikinimą. Ir nors ši užduotis tuomet atrodė kaip utopija, Odesos žydo šeimoje užaugusi užsispyrusi niujorkietė galų gale nugalėjo sistemą ir privertė visus suprasti, kad laisvė ir lygios galimybės yra visų žmonių, ne tik vyrų, privilegija.

Tiesą, laisvę, neįtikėtiną užsispyrimą, stiprybę ir už gyvenimą didesnės svajonės siekimą biografinėje juostoje „Nes ji yra moteris“ pamatysime kino teatruose jau nuo šiandien , kovo 8 dienos.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)