Kaip rašoma spaudos pranešime, 2015-ųjų metų balandį buvo apšvarinta Londono „Hatton Garden“ rajone įsikūrusi asmeninių seifų saugykla. Nukentėjusios kompanijos duomenimis, įsilaužėliai pavogė brangakmenių ir grynųjų pinigų už maždaug 200 milijonų svarų sterlingų. Didžiausia Anglijos istorijoje vagystė kaipmat prikaustė britų dėmesį, tačiau jų laukė dar didesnė nuostaba, kuomet ėmė aiškėti, kas sugalvojo, suplanavo ir įvykdė šį nepaprastą planą. Buvo tik laiko klausimas, kada ši istorija virs kino filmu ir jau nuo šiandien, lapkričio 2 dienos, „Vagių karalių“ galime išvysti didžiuosiuose ekranuose!

Filmą kurti ėmėsi tokių kino hitų kaip „Tamsiausia valanda“ ir „Legenda“ prodiuseriai, o pagrindiniam vaidmeniui atlikti pakvietė 85-erių Holivudo legendą Michaelą Caine’ą, kurio sąskaitoje – net du laimėti „Oskarai“ ir daugybė kitų vertingų apdovanojimų.

„Didžiausia mano svajonė gyvenime buvo vaidinti. Ir tuomet, kai 20-metis, tik ką grįžęs iš kariuomenės, dirbau sviesto fabrike, net negalėjau leisti sau pagalvoti apie tai, kad kažkada gausiu tokius vaidmenis. Dėkoju Dievui kiekvieną dieną už tai, ką turiu dabar. Kažkas viršuje mane labai myli, nes tokie vaidmenys kaip šis yra tikra dovana“, – interviu prieš filmo „Vagių karalius“ premjerą sakė M. Caine’as.

Trileryje, kuris paremtas tikra istorija, operacijos vadovas ir planuotojas buvo 77-erių metų našlys Brajanas Ryderis (jį filme ir vaidina Michaelas Caine‘as). Natūralu, kad ir komandą jis rinkosi iš panašių į save: penki iš likusių šešių gaujos narių jau buvo perkopę šešiasdešimtmetį. Policijai atskleidžiant vis daugiau bylos tyrimo detalių, net priešiškiausiai nusiteikę žmonės negalėjo nesižavėti senjorų-nusikaltėlių gudrumu, elegancija ir operacijos paprastumu.

Labai tikėtina, kad didžiausia vagystė Anglijos istorijoje taip ir nebūtų buvusi išaiškinta, tačiau tarp ją „prasukusių“ senjorų perbėgo juoda katė. Bendrininkai ėmė įtarinėti vienas kitą, nepasitikėjimas didėjo ir galų gale, 2016-ųjų kovą visa šutvė atsidūrė už grotų. Visgi iki tobulo apiplėšimo jiems trūko tiek nedaug...

Kas nutiko, kad operacija nepavyko? Tai pamatysime kino teatruose, filme „Vagių karalius“ jau nuo šiandien.

Filmo anonsas: