274-ių metrų ilgio ir 10 metrų pločio raudonu kilimu pasaulinio garso žvaigždės „Oskarų“ apdovanojimuose Los Andžele žengs jau 90-tą kartą. Prestižiškiausi ir populiariausi kino industrijos apdovanojimai bus transliuojami 225-iose šalyse ir teritorijose.

Tradiciją keltis naktį ir žiūrėti apdovanojimus tikisi išlaikyti ir didelis kino mėgėjas atlikėjas Vaidas Baumila.

„Visada smagu stebėti šią šventę. Per metus peržiūriu tikrai daug filmų ir tikrai domiuosi tais, kurie nominuoti. Tai lyg maža mano manija. Visada laukiu ir muzikinių pasirodymų, ir vedėjų išdaigų, kurios apdovanojimus paverčia magiškais“, - sakė muzikantas.

Geriausi kino industrijos žmonės ceremonijoje išsidalins 24 „Oskarų“ statulėles – kiekviena iš jų 33 centimetrų aukščio ir beveik 4 kilogramų svorio. Įprastai daugiausiai dėmesio sulaukia geriausio filmo, aktoriaus ir aktorės nominacijos.

V. Baumilai šiuose apdovanojimuose įdomiausia geriausio filmo nominacija. „Betsafe“ lažybų ekspertai favoritu laimėti šį apdovanojimą laiko filmą „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“.

4 Auksinius gaublius iškovojęs filmas pasakoja apie dukros netekusią ir gedinčią motiną bei jos kovą su vangiais policijos atstovais. Filmo šansai iškovoti „Oskarą“ vertinami 56 procentais. Tačiau V. Baumila šioje nominacijoje turi kitą favoritą. „Nors šis filmas fantastiškas, man asmeniškai jis neaplenkia Guillermo Del Toro filmo „Vandens forma“. Iš šio filmo išėjau atvėpusiu žandikauliu. Galima prisiminti ir praėjusius metus, kai bukmekeriai laurus atidavė „Kalifornijos svajoms“, o laimėjo „Mėnesiena“. Tiesa, su keistu įvykiu, kai įteikėjas sumaišė nugalėtoją“, - pasakojo dainininkas.

Geriausio aktoriaus nominacijoje V. Baumila sakė palaikantis G. Oldmaną, kuris filme „Tamsiausia valanda“ suvaidino patį Vinstoną Čerčilį. Favoritu jį laiko ir lažybų ekspertai, jo šansai atsiimti „Oskarą“ vertinami 97 procentais. Geriausia aktore V. Baumila paskelbtų „Vandens formos“ žvaigždę Sally Hawkins. Tiesa, favorite laikoma pagrindinė „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ aktorė Frances McDormand.

Neabejotina, kad kaip ir kiekvienais metais, šiemet „Oskarai“ taip pat tviskės prabanga. Visa apdovanojimų ceremonija kainuos 44 milijonus dolerių. Skaičiuojama, kad aukščiausio lygio aktorių apranga apdovanojimuose kainuoja apie 10 milijonų dolerių. Renginio vedėjas Jimmy Kimmelis už vieną vakarą susižers 15 tūkstančių dolerių. Los Andželo miestui šis renginys kasmet atneša apie 130 milijonų dolerių. Visgi, pernai „Oskarus“ žiūrėjo apie 33 milijonai žmonių, o tai mažiausias skaičius nuo 2008 metų.

Apie mažėjančią šių apdovanojimų reikšmę kalba ir V. Baumila: „Šiais laikais prodiusuojama ir išleidžiama tiek filmų pinigams melžti, kad imi mąstyti, ar tikrai yra pakankamai vertų apdovanojimų. Industrijoje visi nori uždirbti saldaus pinigo, bet dėl to pykti nereiktų – tai tik verslas. „Oskarų“ veidas stipriai pasikeitė nuo auksinės 50-tųjų epochos, kai apdovanojimai buvo labiau intelektualiai liaudžiai, saujom griebiančiai stiprų Europos kiną, o Holivudo produkcija buvo tik pavieniai pasispardymai“.

Šiemet daugiausiai nominacijų sulaukė „Vandens forma”. Filmas nominuotas net 13 kartų. 8 kartus nominuotas „Diunkerkas“, o 7 nominacijų sulaukė „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“.