Tue Steen Müller – daugelio prestižinių tarptautinių kino festivalių programų kuratorius, pitching forumų iniaciatorius, daugelio tarptautinių kino mokyklų profesorius, „Balticum Film and TV“ festivalio bei didžiausio ir įtakingiausio tinklo „European Documentary Network“ (EDN) vienas iš įkūrėjų, Danijos karalienės apdovanotas už indėlį į kiną.

Kaip rašoma pranešime spaudai, savo portale Filmkommentaren.dk T.S. Müller pasidalino įspūdžiais apie naujausią lietuvių režisieriaus Arūno Matelio filmą „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta.“

„Puikiai žinome, kad Arūnas Matelis yra puikus meninės dokumentikos kūrėjas, taigi jo naujo filmo laukėme su nekantrumu. Man teko laimė pamatyti jį prieš pat filmą užbaigiant. Filmas kviečia mus pažvelgti, kaip pavadinimas sufleruoja, į kitą planetą ir stebint dviračių sportą paliečia egzistencinius klausimus“, – rašo T.S. Müller.

„Sulaukti tokios filmo recenzijos iš garsiausio kino blogerio, dar net nepasirodžius filmui – be galo didelis įvertinimas. Tikrai juo džiaugiuosi“, – sako A. Matelis. Filmo „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta“ pasaulinė premjera jau kitą savaitę įvyks Varšuvos kino festivalyje, kuris kino pasaulyje rikiuojasi tarp kitų A klasės festivalių – Berlyno, Kanų, Venecijos. Lietuvių režisieriaus filmas festivalyje varžysis pagrindinėje dokumentinių pilnametražių filmų konkursinėje programoje.

Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pasakoja unikalią ir nematytą vadinamų „gregory“, Sančų Pančų, lūzerių vandens vežėjų, o kartu ir savotiškų vienuolių, riterių, dviratininkų, kurie neturi teisės į asmeninę pergalę, istoriją, prestižinių lenktynių „Giro d'Italia“ fone. Anot paties režisieriaus, nematoma šio sporto pasaulio pusė, atskleidžianti nugalėtojams pasiaukojusių žmonių nuopelnus, gali tapti pretekstu kalbėti universalia pasiaukojimo tema. Nematomus herojus, šešėlyje liekančius tikruosius didvyrius, galime atpažinti visur – ne tik sporto pasaulyje, bet ir namuose, darbe, gatvėje.

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

Lietuvoje filmo premjera žiūrovų laukia kitų metų pradžioje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)