Nuo 2014-ųjų filmo scenarijus puikavosi Holivudo Juodajame sąraše tarp pačių geidžiamiausių, tačiau dar nesukurtų filmų, o vienu iš filmavimų iniciatorių tapo pats Tomas Cruise'as, juostoje atliekantis pagrindinį vaidmenį.

Režisieriaus teigimu, perskaičius scenarijų jame ėmė degti troškimas nufilmuoti šią juostą.

„Esu tikras, jog 1980-ųjų viduryje Jungtinėse Amerikos Valstijose nebuvo kito tokio ekstravagantiško žmogaus, kurio gyvenimas būtų įdomesnis už Bario Sylo“, - tikina D. Liman. „Bariui neegzistavo jokie draudimai ar taisyklės, jis nesuko galvos dėl moralės ar visuomenėje galiojančių nuostatų. Jūs tik įsivaizduokite - jis talkino Kolumbijos narkobaronams, dirbo CŽV kovos su narkotikais skyriuje, vykdė nelegalius ginklų ir narkotikų pervežimus per sieną, rinko Pablo Eskobarą kompromituojančią medžiagą ir visa tai traktavo kaip paprastą darbą, pernelyg jo nesureikšmindamas! Kaip galima nenorėti sukurti filmo apie tokį žmogų?“ – retoriškai klausia režisierius, užtikrindamas, jog „Baris Sylas: Amerikos sukčius“ – filmas, kuriuo verta didžiuotis.

Tikrais faktais paremta ir humoru prisodrinta istorija apie vieną garsiausių visų laikų sukčių Barį Sylą (akt. Tom Cruise) žiūrovą nukelia į 1966-uosius. Perspektyviu laikomas vaikinas tampa jauniausiu visų laikų lėktuvo „Boeing 747“ pilotu, tačiau komercinėse oro linijose jo karjera taip ir nesusiklosto. Bariui tai nė motais – apsukrus jaunuolis ima žaisti dvigubą žaidimą – dabar jis ne tik įtakingas narkotikų prekeivis, žaidžiantis Lotynų Amerikos pasieniuose, tačiau ir atsakingas FTB darbuotojas.

Apsukriai pinigus plaunantis Baris netrunka tapti Pablo Escobaro bendražygiu ir imasi meistriškai manipuliuoti visais narkotikų karo žaidėjais, o asmeninis žavesys ir uoslė pinigams sukrauna jam milijonus.

Nuolat į smilkinį įremtas pistoletas, pabėgimai, kalėjimas ir pavydėtinas gebėjimas iš balos išlipti sausu Barį Sylą pavertė kultiniu XX amžiaus nusikaltėliu. Tačiau ar yra žaidimų, kurie niekuomet nesibaigia?.. Atsakymas kinuose jau nuo rugpjūčio 25-osios.