Sėkmingiausias veiksmo ir mokslinės fantastikos filmų režisierius tapo ir 3D formato „tėvu“ plačiojoje industrijoje. Jamesas Cameronas, turintis inžinieriaus išsilavinimą, pats sukūrė savo 3D filmavimo kameras, rašoma filmo platintojų pranešime spaudai.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena“ pirmąkart ekranuose žybtelėjo 1991 metais su salę drebinančiais specialiaisiais garso ir vaizdo efektais. O jo pilnai atnaujinta 3D versija – tai jau kitas, aukštesnis kino efektų lygis, su kuriuo užaugs ir naujos filmo fanų kartos XXI amžiuje.

Žmonija, išgyvenusi atominę apokalipsę, 2029-aisias gyvena nuožmioje kovoje su savo pačių sukurtais robotais ir mašinomis, kuriuos valdo piktavalis „Skynet“. Norėdami galutinai eliminuoti žmonijos pasipriešinimo lyderį Džoną Konorą (akt. Edwardas Furlongas), „Skynet“ kiborgai siunčia į praeitį du robotų prototipus, kurių misija – nužudyti jį dar vaikystėje. Pirmą kartą „Skynet“ nusiuntė į 1984-uosius mirtį nešantį terminatorių T-800, kai Džonas Konoras dar nebuvo gimęs, tačiau ši misija nepavyko.

Antrasis, pažangesnis modelis T-1000 (akt. Robertas Patrickas), pagamintas iš pavidalą galinčio keisti lydinio, nusiunčiamas į 1995-uosius, kuriuose pradeda Džono ir jo motinos Saros Konor (akt. Linda Hamilton) persekiojimą. Ateities žmonės gelbėti jaunąjį lyderį išsiunčia kitą terminatorių, perdarytą T-800 modelį 101 (akt. Arnoldas Schwarzeneggeris). Civilizacijos ateitis – jo rankose. Galinga robotų dvikova tampa istorine. Kol vaikas moko terminatorių žmogiškumo, jo motina skuba sunaikinti pirmuosius sukurtus protingų mašinų pavyzdžius. Turėdami juos saugantį išauklėtą „gerietį“ terminatorių, Konorai pradeda keisti žmonijos ateitį.

„Terminatorius 2“ – viena iš visų laikų didžiausių ir daugiausiai uždirbusių franšizių. Keturi „Oskarai“ ir du BAFTA apdovanojimai už specialiuosius ir vizualiuosius efektus. Tai populiariausia dalis iš visų terminatorių sagos, keliantis klausimus apie ateitį, likimą, laisvą valią ir technologijas, turi 4 milijonus fanų feisbuke.

Jameso Camerono „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena 3D“ Lietuvos kinuose – nuo rugpjūčio 25 d.

Filmo anonsas: