„Nuo Lietuvos nepabėgsi“ Lietuvos kino teatrus pasieks lapkričio 18 dieną, šįvakar, išankstinėje premjeroje, dalyvavo kūrybinė komanda bei jų artimieji ir kolegos.

Šis filmas pasakoja apie patį Romą Zabarauską (Denisas Kolomyckis). Režisierius kartu su savo meksikiečiu vaikinu Carlosu (Adrian Escobar) padeda gerai draugei aktorei Indrei (akt. Irina Lavrinovič) pabėgti iš Lietuvos po to, kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus.

Epizodinius vaidmenis filme sukūrė garsūs Lietuvos dainininkai Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Vaidas Baumila.

Bilietai į pirmąją filmo peržiūrą Niujorke (spalio 1-ąją) buvo išparduoti dar premjeros išvakarėse, todėl į premjerą nesutilpo visi norintys festivalio svečiai. Sausakimšai salei tuomet filmą pristatė ne tik pats režisierius Romas Zabarauskas, bet ir filmo dailininkė Giedrė Valeišaitė bei juostoje pasirodęs modelis Solveiga Mykolaitytė.

Po filmo premjeros žiūrovai pasitiko kūrybinę grupę aplodismentais, uždavė ne vieną klausimą ir išsakė svečiams iš Lietuvos komplimentus. Tarp jų – ir kino menininko Jono Meko komentaras apie tai, kad kinas buvo „brechtiškas“ ir todėl pavyko tiek meniniu, tiek politiniu lygmeniu.

Filmo režisierius sujaudintas dėkojo J. Mekui ir visai publikai už šiltus žodžius. „Filmą sukurti yra labai sunku, bet dėl tokių akimirkų kaip ši – verta“, – teigė kino kūrėjas.

„Nuo Lietuvos nepabėgsi“ neliko nepastebėtas: Bruklyno tinklaraštis „Brokelyn“ išskyrė filmą kaip vieną iš keturių, kurių nevalia praleisti, o vienas didžiausių JAV žiniasklaidos kanalų „NBC News“ publikavo interviu su režisieriumi R. Zabarausku.