Devintą sykį organizuojamas Bušviko kino festivalis šiemet kvietė į 27 filmų peržiūras, o taip pat skirtingas dirbtuves, diskusijas, vakarėlius ir kitus renginius. Šių metų festivalis bendradarbiavo su Tribekos kino institutu. Ilgo metražo vaidybinių filmų vertinimo komisiją sudarė prodiuseris Adam Neuhaus, aktorius Marc John Jefferies, bei režisierė ir prodiuserė Mollye Asher, kurios naujausias filmas „Brolių išmokytos dainos“ sulaukė sėkmės Kanų ir Sandenso kino festivaliuose.

Pasaulinėje „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ premjeroje apsilankė ir lietuvių kino menininkas Jonas Mekas. „Žiūrėdamas šį filmą esi nuolat įspėjamas, kodėl jis yra kuriamas. Tau nuolat primenama, kad tam yra priežastis. Jis brechtiškai nurodo į save, ir dėl šios priežasties pasiekia tiek savo politinius, tiek kinematografinius tikslus“, – po seanso vykusioje diskusijoje teigė legendinė kino pasaulio asmenybė.

Jau kitą savaitgalį Romo Zabarausko filmo premjera įvyks ir Europoje – ją Vokietijos Kelno ir Dortmundo miestuose rengia „Homochrom“ LGBT+ filmų festivalis. Spalio 15 dieną Kelne filmą pristatys pats režisierius Romas Zabarauskas, o spalio 23 dieną filmo peržiūra įvyks Dortmunde.

Lietuvos kino teatrus „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pasieks nuo lapkričio 18 dienos. Šis filmas pasakoja apie patį Romą Zabarauską (Denisas Kolomyckis). Režisierius kartu su savo meksikiečiu vaikinu Carlos (Adrian Escobar) padeda gerai draugei, aktorei Indrei (Irina Lavrinovič) pabėgti iš Lietuvos po to, kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus. Epizodinius vaidmenis filme sukūrė garsūs Lietuvos dainininkai Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Vaidas Baumila.