Aistė Diržiūtė („Sangailės vasara“), Gabija Jaraminaitė („Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, „Aurora“, „Nereikalingi žmonės“), Darius Meškauskas („Vienui vieni“), Ramūnas Cicėnas („Kaip pavogti žmoną“, „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“) – šie lietuvių aktoriai filmuojasi „Tarp pilkų debesų“ kartu su BAFTA nominante Bel Powley, „Vikingų“ serialo žvaigžde Peter Franzén ar „Sostų karų“ aktoriumi James Cosmo.

„R.Šepetys romanas parašytas anglų kalba, išleistas 51 šalyje. Autorė pasiekė, kad apie nutylėtą mūsų istorijos tarpsnį sužinotų pasaulis. Nusprendę ekranizuoti šią knygą, žinojome: istorija apie Lietuvą neturi būti skirta tik Lietuvai. Su tarptautine komanda ir aktoriais sukurtas filmas pasieks didesnę auditoriją“, – kodėl pagrindiniai vaidmenys patikėti ne lietuviams pasakoja „Tarp pilkų debesų“ prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Aktorė Gabija Jaraminaitė filme vaidina ponią Gruodis, kartu su paauglės Linos šeima ištremiamą į Sibirą. Ji tikisi, kad filmas šia sudėtinga tema bus įdomus kiekvienam: „Lietuvoje turbūt nėra giminės, kurios nebūtų palietę trėmimai, tačiau „Tarp pilkų debesų“ taip pat yra ir meilės, brandos ir išlikimo istorija. Tai – universalūs, bendražmogiški išgyvenimai, pažįstami mums visiems“.

G.Jaraminaitės video apie filmavimus:

Aktorė Aistė Diržiūtė, „Tarp pilkų debesų“ įkūnijanti pagrindinės herojės pusseserę Joaną, mano, kad knygos ir filmo stiprybė – istorija pasakojama be patosiško herojų išaukštinimo, o paprastai ir aiškiai: „Bent jau mane tai paveikia ir įkvepia daug labiau. Neabejoju, jog daugybė istorijos sėkmės laurų atitenka ir pagrindinės veikėjos – Linos linijai, jos brendimui ir meilei, kuri net tamsiausiomis tremties dienomis suteikia vilties“.

Abi aktorės vertina darbą su užsienio aktoriais ir mano, kad šie mūsų istorijos puslapį – trėmimus, sugeba taip pat gerai suprasti kaip lietuviai. „Drįstu teigti, kad tai, kas tuomet vyko, iš tikrųjų žino tik tie, kurie tuo metu gyveno, buvo ištremti ar patyrė artimųjų trėmimus. Mano kartos žmonės gali tik nujausti tuos išgyvenimus. Aktorystės žavesys – maksimaliai priartėti prie patirties, o tai lemia ne tautybė, o meistrystė. Jos filme vaidinantiems aktoriams tikrai netrūksta“, – mano A.Diržiūtė.

„Tarp pilkų debesų“ bus baigtas filmuoti birželio viduryje, o kino teatrus pasieks 2017 m. Dramą režisuoja lietuvių kilmės amerikiečių režisierius Marius Markevičius, žinomas kaip filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas. Scenarijų pagal R.Šepetys bestselerį filmui parašė Sandanso kino instituto alumnas Benas Yorkas Jonesas. Filmo operatorius - Lietuvos ir Čekijos kino apdovanojimus pelnęs Ramūnas Greičius.