Ukrainos televizija parodė kaip 39 metų britų aktorius, kuris sužibo atlikęs Legolaso vaidmenį filme „Žiedų valdovas“, trečiadienį lankėsi vienoje mokykloje Slavjansko mieste, buvusioje prorusiškų separatistų tvirtovėje, kurią dabar kontroliuoja provakarietiška Kijevo vyriausybė.

Vaizdo įraše, kuris žaibiškai buvo išplatintas Ukrainoje, matyti kaip O.Bloomas eina mokyklos koridoriumi, o jam iš paskos sekančios mergaitės negali atsistebėti: „Jis tikras! Jis tikras! Tai – Legolasas!“.

Daugelis socialinių tinklų vartotojų ukrainiečių buvo įsitikinę, kad šis įrašas yra sumontuotas, tačiau netrukus O. Bloomo apsilankymą Ukrainoje patvirtino UNESCO.

„Orlando Bloomas atvyko į Ukrainą oficialaus vizito kaip geros valios ambasadorius ir susitinka su vaikais, kuriuos paveikė šis konfliktas“, – sakė UNICEF atstovybės Kijeve atstovė Anna Suchodolska naujienų agentūrai AFP.

„Saugumo sumetimais šio vizito detalės ir jo programa neskelbiami“, – pridūrė ji.

Prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose sukilimas, kuris įsiplieskė praėjus dviems mėnesiams po Maskvos palaikomo Ukrainos prezidento nuvertimo 2014 metų vasarį, per dvejus metus nusinešė beveik 9,2 tūkst. gyvybių

Nors paliaubų susitarimais pavyko sumažinti smurtą šiame regione, tačiau pavieniai susirėmimai tebevyksta.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vyriausiasis stebėtojas Ukrainoje ketvirtadienį Vienoje sakė, kad jo stebėtojų grupė pastarosiomis savaitėmis registruoja gerokai padažnėjusius paliaubų pažeidimus.