„Mariupolis“ tris kartus nominuotas ir prieš kelias dienas paskelbtose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“. Juosta varžysis geriausio ilgametražio dokumentinio kino filmo, geriausio operatoriaus ir geriausio dailininko kategorijose. Prestižiniai apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ kino kūrėjams bus įteikti gegužės pabaigoje.

„Kino pavasario“ metu vykusios nacionalinės „Mariupolio“ premjeros metu filmą žiūrėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jau netrukus įvertinti juostą galės ir plačioji publika. Nuo gegužės 13 dienos „Mariupolis“ bus rodomas visuose didžiuosiuose šalies kino teatruose.

Dokumentinis M. Kvedaravičiaus filmas pasakoja apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje. Šalia karo zonos atsidūręs miestas gyvena pauzėmis tarp sprogimų. Nors į gatves išvažiuoja tramvajai ir žmonės važiuoja į darbą, nors Mariupolio gyventojai tuokiasi, švenčia gimtadienius, gaminą maistą ar eina į žvejybą, tačiau karo šešėlis niekada nenuslenka nuo jų kasdienybės. Daugiau filmo fragmentų galima pamatyti naujame „Mariupolio“ anonse.

ANONSAS: