Sharon šeimos namas buvo ne kartą filmuotas reklamoms, tačiau tai pirmasis atvejis, kuomet į svečius atvykęs režisierius paklausė, ar galėtų šį namą kiek pakeisti ir po to dalį jo sugriauti filmavimų metu.

„Sutikome po ilgų diskusijų ir dvejonių. Juk mums patiko mūsų namai, juos mylėjome. Matant, kaip jie griūva, širdį užliejo emocijų pliūpsnis. Tiesa, iš pradžių kalbėjome, kad bus sugriauta tik ta dalis, kurią jie pristatė, tačiau vėliau jie įsiprašė ir sunaikino visą mūsų virtuvę“, – pasakojo 47-erių nekilnojamo turto agentė Sh.Y. Gucker.

Filmavimai vyko du mėnesius, kuriuos moteriai su šeima teko gyventi netoliese esančiame viešbutyje. Tai, kas tuo metu vyko jų namuose, šeima pamatė tik kino teatruose, kai pasirodė filmas „Praradimas“.

„Buvo tikrai keista matyti, kai tavo namus didžiuliu kūju niokoja Jake’as Gyllenhaalas. Turbūt tai daugelio žmonių svajonė, dabar galiu girtis, kad mano namuose lankėsi Holivudo žvaigždė. Be abejo, prodiuseriai vėliau pasirūpino remontu ir mes grįžome į gražius ir tvarkingus namus“, – pasakojo moteris, kuri nusprendė namą parduoti. Jos manymu, faktas, jog čia buvo filmuojamas šis filmas, kainą pakels kone dvigubai: „Visiems sakau, kad duše prausėsi pats J. Gyllenhaalas!“

Kalbos apie dramą „Praradimas“ netyla nuo praėjusių metų rugsėjo, kai filmas debiutavo Toronto filmų festivalyje. Daugybės pagyrų sulaukė ne tik režisierius Jean-Marc Valle, kuris išgarsėjo sukūręs „Dalaso klubą“ ir „Laukinė“, bet ir Jake’as Gyllenhaalas. Jam už vaidmenį jau dabar prognozuojamas „Oskaras“ geriausio aktoriaus kategorijoje. Ši juosta šiuo metu rodoma festivalyje „Kino pavasaris“ ir net taps jo uždarymo filmu, o nuo balandžio 15 dienos „Praradimas“ pasirodys visuose Lietuvos kino teatruose.

Komedijinėje dramoje „Praradimas“ J. Gyllenhaalas vaidina niujorkietį bankininką Deivisą Mičelą, kuris iš pradžių gyvena nerūpestingai ir mėgaujasi sėkme. Vieną dieną avarijoje žūsta jo žmona Julija ir Deivisas tarsi pabunda iš sapno.

Laukdamas žinių apie žmoną ligoninėje, jis nori nusipirkti šokolado batonėlį iš automato, tačiau šis užstringa. Deiviso mintis taip užvaldo šis nutikimas, kad jis pradeda rašyti laiškus šokoladų automato bendrovei. Laiškai vis ilgėja, virsta savotiška išpažintimi. Į laiškus pradeda atsakinėti paslaptinga bendrovės darbuotoja Karen (aktorė Naomi Watts). Du žmonės randa bendrą kalbą.

Galiausiai Deivisas imasi destruktyvių veiksmų: išardo namų baldus, juos naikina, sujaukia ir darbo vietą. Tačiau tarp Deiviso ir paslaptingosios Karen užsimezgusi graži draugystė padės jiems suvokti, kad yra už materialines gėrybes daug brangesnių dalykų.

Kritikų išliaupsinta juosta „Praradimas“ Lietuvos kino teatruose pasirodys jau balandžio 15 dieną. Štai filmo anonsas: