Nuo 1991 metų Tatjana Lietuvoje viešėjo vos kelis kartus. Pirmą kartą į gimtinę po to, kai susikrovusi lagaminus ir pasiėmusi mažametę dukrą išvyko už Atlanto, ji grįžo praėjus beveik dviems dešimtmečiams. „Kai grįžau, pamačiau, kad viskas labai pasikeitė. Bet visuomet labai norėjau grįžti į Vilnių, – pirmadienį, vos išlipusi iš lėktuvo, kalbėjo T. Luckienė-Aldag. – Grįžus viskas buvo kitaip, ne taip, kaip buvo anksčiau.“

Vitas iš gyvenimo pasitraukė 1987 metais, dar ketverius metus Tatjana gyveno Lietuvoje, vis tik nepakėlusi didžiulės aplinkinių apkalbų bangos, ji nusprendė išvykti kuo toliau nuo gimtinės. Bet pasislėpti jai nepavyko, prieš kelerius metus ją susirado Giedrė Žickytė ir Tatjanai teko atgaivinti tragiškos meilės istorijos prisiminimus.

„Nėra ateities be praeities, – apie grįžimą į ne tik džiugią, bet ir karčią praeitį kalba moteris. – Sužinojusi, kad bus kuriamas filmas, turėjau priprasti. Pradėjau vėl gyventi praeitimi, tačiau nė sekundės to nesigailėjau.“

V. Luckus buvo tituluojamas genijumi, bet ne kartą pavadinamas ir bepročiu. Jo žmonai Tatjanai jis toks neatrodė: „Jis buvo savotiškas. Mačiau, ką jis darė, tai buvo nepaprasta, juk tuo laiku niekas taip nedarė. Bet jis tikrai nebuvo beprotis.“

T. Luckienė-Aldag buvo vienas mėgstamiausių Vito modelių. Yra nemažai kadrų, kuriuose Tatjana įamžinta erotiškai. Visgi moteris pasakoja, kad nė vienos jo nuotraukos ji neslepia: „Vitas nedarė tokių kadrų, kurių nebūtų galima rodyti.“

Į JAV išvykusi moteris ten susikūrė naują gyvenimą ir ištėjo antrą kartą. Tačiau jos vyras nepriekaištauja žmonai dėl praeities gaivinimo, priešingai – palaiko ją. O ir jų namuose netrūksta Vito darytų nuotraukų.

Kaip pasakojo pati režisierė G. Žickytė, dėl filmo ir jai teko vykti už Atlanto, nes visas V. Luckaus archyvas dabar ten, jį saugo buvusi žmona.

Vito Luckaus istorija, įamžinta kino juostoje „Meistras ir Tatjana“, savo kelionę pradėjo pernai vykusiame Europos šalių kino forume „Scanorama“. Šiandien filmas jau apkeliavęs daugiau nei pusšimtį tarptautinių festivalių. Tai istorija apie menininką, su fotoaparatu išmaišiusį visą Sovietų Sąjungą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)