Per „Oskarų“ teikimo išvakarėse surengtą ceremoniją blogiausiu filmu buvo paskelbta kino juosta „Išgelbėti Kalėdas“, kurioje vaidina Kirkas Cameronas ir kurią, anot vieno kritiko, „net uoliausiems atsivertusiems krikščionims bus sunku suvirškinti“. Be to, šio filmo kūrėjai pelnė „Avietes“ blogiausio aktoriaus, blogiausio scenarijaus ir blogiausio ekrano ansamblio kategorijose.

Pažymėtina, kad „Išgelbėti Kalėdas“ taip pat turi nulinį įvertinimą filmų vertinimo interneto svetainėje „Rotten Tomatoes“.

Tuo tarpu Michaelas Bay, kuriantis didelio biudžeto Holivudo projektus, buvo paskelbtas blogiausiu režisieriumi už filmą „Transformeriai: išnykimo amžius“ (Transformers: Age of Extinction).

C. Diaz buvo pripažinta blogiausia aktore už darbus filmuose „Kita moteris“ (The Other Woman) ir „Sex Tape“, o blogiausios antrojo plano aktorės „Avietė“ atiteko Megan Fox už vaidmenį juostoje „Vėžliukai nindzės“ (Teenage Mutant Ninja Turtles).

Blogiausiu antrojo plano aktoriumi buvo paskelbtas Kelsey Grammeris, vaidinęs filmuose „Nesunaikinami 3“ (The Expendables 3) ir „Transformeriai“.

Miuziklo adaptacija didžiajam ekranui „Annie“, kurioje vaidina Jamie Foxxas ir „Oskarui“ nominuota 11-metė Quvenzhane Wallis, buvo paskelbta blogiausiu perdirbiniu arba tęsiniu.

„Auksinės avietės“ buvo įsteigtos 1980 metais kaip atsvara Holivudo apdovanojimų sezonui, kurio kulminacija įvyks sekmadienio vakarą, per 87-ąją „Oskarų“ teikimo ceremonija.

Visus, išskyrus vieną, „Aviečių“ „laureatus“ renka maždaug 800 „Auksinės avietės“ apdovanojimų fondo narių. Jie balsavimo teisę įgyja sumokėję 40 dolerių fondo narystės mokestį arba 25 dolerių narystės metinį pratęsimą.

Nominuotieji retai dalyvauja „Aviečių“ įteikimo ceremonijoje. 2010 metais į ją buvo atvykusi Sandra Bullock – atsiimti blogiausios aktorės statulėlės už vaidmenį filme „Viskas apie Styvą“ (All About Steve). Tačiau jau kitą dieną ji pelnė geriausios aktorės „Oskarą“ už vaidmenį filme „The Blind Side“.

Šių metų „Oskarai“ sekmadienį bus išdalyti auditorijoje „Dolby Theatre“ Holivudo centre.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.