2015-aisiais metais „Žiemos ekranai“ švenčia 10-ąjį jubiliejų. Rimtas ir įsitvirtinęs Lietuvos kultūros kontekste festivalis, neprarado savo jaukaus nerūpestingumo ir šiuolaikiškumo gaidelės. Būtent tam, širdį kutenančiam vėjavaikiškumui priminti, 10-ųjų festivalio metų programą skiria moterims. Moterys ne tik daro gražius dalykus kine kaip sako François Truffaut, jos kuria ir labai gražius filmus: festivalio metu susipažinsime su šiuolaikine moterų režisierių kūryba ir istorijomis apie moteris, taip pat su Nikolės Garcia, režisierės ir aktorės, scenarijaus autorės retrospektyva.

Fransua Truffaut yra sakęs: „Kinas, tai menas parodyti dailias moteris darančias dailius dalykus“. Taikliau pasakyti apie gražiąsias aktores, kurios spinduliuoja kino ekranuose nuo pat 7-ojo meno sukūrimo pradžios, turbūt neįmanoma. Tačiau neužmirškime pažvelgti į asmenybes, kurių pagrindinis darbas vyksta už kameros – režisieres, scenarijaus autores, kurios užsispyrusios kantriai ir droviai įrodė, kad kinas irgi yra menas, padedantis žmogui pamatyti Pasaulį kitaip. Todėl 10-ajai festivalio laidai pasirinkta švelni, tačiau kupina aistros tema: „Regards de femmes“ (liet. „Moters žvilgsniu“), tai dvilypė tema, atskleidžianti moterį kaip kino menininkę.

Kviečiame panevėžiečius ir miesto svečius mėgautis prancūzišku kinu ir kultūra jubiliejiniuose „Žiemos ekranuose“ kino centre „Garsas“ sausio 30 d. – vasario 1 d.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.