Tiesa, apie "The Beatles" užsiminėme ir dar dėl vienos priežasties: šventykloje, kurioje apsistojo muzikantai, buvo nufilmuotos ir kelios naujosios komedijos scenos.

Dėl leidimo filmuoti teko labai pasistengti

"Šiaip čia šiuo metu viskas uždaryta ir apleista, niekas negali į šią teritoriją įeiti. Mums teko labai pasistengti, kad galėtume panaudoti šią lokaciją filmavimams", - pasakoja vienas juostos "Šventa karvė" prodiuserių Žilvinas Naujokas.

Šiame ašrame gimė tokie "The Beatles" hitai, kaip "Ob-la-di Ob-la-da" ir "Back in the USSR", o ši vieta taip ir vadinasi: "The Beatles ashram".

"Ši šventykla ir yra garsiausia tuo, kad kurį laiką čia gyveno bitlai. Jei neklystu, tuo metu jie buvo nutraukę koncertinę grupės veiklą, nes niekas negalėjo patenkinti jų techninių reikalavimų. Visi keturi muzikantai čia meditavo, ieškojo savęs. Gyveno šioje šventykloje apie pusmetį. Po to jų kūryboje atsirado indiškų motyvų. Šiuo metu visus šiuos pastatus pasiglemžusi gamta, iš jų teliko griuvėsiai. Ašramas yra Indijos miškų zonoje, ir kai buvo skirta žemė šiai šventyklai statyti, ji turėjo atsirasti nemokamais religiniais tikslais. Tačiau kuomet valdžia pamatė, kad iš jos imamas daryti verslas, šventykla buvo uždaryta", - Rishikeshe esančios šventyklos istoriją pasakoja V. Radzevičius.

Mokė žmones skraidyti

Šventyklos įkūrėju laikomas Maharishi Mahesh Yogi, kuris visus norinčius mokė transcendentinės meditacijos technikos ir vadovavo "New Age" religinei organizaijai, kuri teigė, jog meditacija gali išmokyti žmogų skraidyti ir atvesti pasaulį į taiką. Pas jį ir atvyko garsūs muzikantai. Indas taip pat tapo "The Beach Boys" bei kitų garsenybių religiniu vedliu. Tiesa, pasitikėjimas šiuo garsiu vyru galiausiai sušlubavo dėl jo meilės prabangiems Rolls-Royce markės automobiliams bei sekso su pasekėjais.

"Aš visada sakau, kad jei nori nušvisti, visai nereikia važiuoti į Indiją. Užtenka Lietuvoje rasti apleistą karvių fermą, svarbu, kad ten būtų padžiuvęs karvašūdis, į kurį būtų galima įsmeigti smilkalą. Ten mėnesį prieš tą karvašūdį pasėdi ir tikrai išeini nušvitęs", - po filmavimų juokavo V. Radzevičius.

Kino komedija, kuri didžiuosiuose ekranuose pasirodys jau gruodžio 12 dieną, pasakos linksmą istoriją apie du bičiulius, iškeliavusius į Indiją vienas kito bei "nušvitimo" ieškoti. Tartėdami duobėtais šios egzotiškos šalies keliais, vidutinės amžiaus krizės kamuojami vyrai ne tik patirs daugybę nuotykių, bet ir išbandys tikros vyriškos draugystės stiprybę.

Filmo "Šventa karvė" anonsas:

Daugiau naujienų – „Facebooke“.