Antrąją (po „Žiedų valdovo“ filmų, – red. past.) P.Jacksono režisuotą trilogiją vainikuojanti dalis „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ subūrė garsiausius iki šiol kino kūrėjo darbuose regėtus veidus. Šįsyk į atsidavimo pareikalausiantį mūšį stos herojai, kuriuos įkūnijo puikiai pažįstami aktoriai Martinas Freemanas, Ianas McKellenas, Cate Blanchett, Orlando Bloomas, Luke‘as Evansas, Evangeline Lilly ir Richardas Armitage‘as.

Komiksų ir fantastinių filmų gerbėjams skirtame festivalyje „Comic-Con“ pristatytas pirmasis naujojo filmo „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ anonsas:

Kūrėjų teigimu, „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ – tai epinė Bilbo Beginso, Torino Ąžuolskydžio ir nykštukų istorijos atomazga. Atsikovojusi tėviškę iš slibino Smogo gniaužtų spalvinga kompanija nesąmoningai į pasaulį paleido mirtiną jėgą. Įsiučio apimtas Smogas savo keršto liepsnose paskandina apsiginti negalinčius Ežero miesto gyventojus. Tačiau Torinas yra taip apsėstas gautų turtų, kad paaukoją draugystę ir garbę, kad išlaikytų savo lobį. Nors Bilbas mėgina atverti jam akis, hobito pastangos bergždžios.

Lyg to būtų maža, Viduržemės laukia kur kas didesnis pavojus, kurio nemato niekas kitas, tik burtininkas Gendalfas. Galingasis priešas Sauronas pasiuntė keturis orkų legionus, kad šie slapta atakuotų Vienišąjį Kalną. Nykštukų, elfų ir žmonių rasėms teks apsispręsti – suvienyti jėgas ar būti negailestingai sunaikintiems. Bilbui teks kautis už savo ir savo draugų gyvybes garsiausiame visų laikų – Penkių armijų – mūšyje.

Filmo „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ premjera Lietuvoje įvyks gruodžio 19 dieną.