Šiuo metu R. Reineris pasauliui pristato naujausią savo režisūrinį darbą – komediją su Michaelu Douglasu ir Diane Keaton „Kai ateina ji“ („And So It Goes“), kurio premjera Lietuvoje rugpjūčio 1 d. Režisierius vėl ėmėsi savo mėgstamos temos, sukurti vyresnio amžiaus filmo personažams tokias aplinkybes, kuriose jie privertsi iš naujo įvertinti savo požiūrį į gyvenimą. Atlikę šį įvertinimą jie dažniausia tampa visiškai nenuspėjami.

Kadras iš filmo "Kai ateina ji"
Foto: GPI

Geros komedijos kūrimo principas, kuriuo vadovaujasi R. Reineris, paprastas, tačiau jis puikiai veikia. Tai rodo ir nemažėjantis jo filmų populiarumas. Kurdamas juokingą istoriją komiškas situacijas jis traukia iš pačių personažų, nes kiekvieno jų gyvenimo istorija ir charakteris yra unikalūs, tad kiekvienas jų gali pagimdyti ir daugybę juokingų epizodų. Dar viena gudrybė, kurią galime dažnai rasti jo filmuose, yra ta, kad jis nevengia jausmingų posūkių, po kurių juokingoji filmo pusė tampa dar linksmesnė.

Kadras iš filmo "Kai ateina ji"
Foto: GPI

Puikiausia to iliustracija gali būti komedijų meistro perliukas, filmas „Prieš pakratant kojas“. Jame du senukai, milijonierius ir mechanikas (aktoriai Jackas Nicholsonas ir Morganas Freemanas) pasprunka iš ligoninės ir leidžiasi į kelią, mat prieš mirtį dar turi įgyvendinti galybę neatliktų darbų. Filmuose R. Reineris mėgsta įpinti nuorodų iš ankstesnių savo juostų, o į „Kai ateina ji“ ir vėl bandė pasikviesti J. Nicholsoną. Tačiau šis atsisakė, motyvuodamas tuo, kad yra be galo pavargęs nuo filmavimosi.

Linksmo vyruko įvaizdį R. Reineris išlaiko ir gyvenime. Paklaustas, kaip atrodytų filmai, kuriuose jam teko vaidinti, jei pats būtų juos režisavęs, jis prisipažino turintis tam tikrų nuoskaudų Martinui Scorsesei. „Nors „Volstryto vilkas“ buvo pilnas nuogybių, scenose, kuriose man teko filmuotis, nebuvo nė vienos apsinuoginusios moters“, – kalbėjo nusivylęs režisierius.