Filmas ir festivaliai – kaip popierinis laivelis upėje. Sulankstai ir paleidi plaukti, dar paseki akimis, o paskui jau nebematai. Bet tada kiti žmonės, eidami pakrante, gali jį pamatyti ir akimirką pasigrožėti, o gal jis jiems tiesiog pažadins kokią mintį ar prisiminimą“,– sako "Neeuklidinės geometrijos" kūrėjos Solveiga Masteikaitė ir Skirmanta Jakaitė.

„Neeuklidinė geometrija” – tai intymus ir intuityvus pasakojimas apie meilės dėsnius ir įstatymus, kurie aiškūs kaip dukart du, kol mes mylime, bet nebesuprantami ir nepaaiškinami, kai meilė pasitraukia. Apie širdies logiką, kuri nieko bendra neturi su įprastine logika, taip kaip neeuklidinė geometrija paneigia ir pranoksta euklidinę. Filmą prodiusavo VšĮ „Nerutina“.

„Neeuklidinė geometrija“ bus rodoma festivalio nekonkursinėje trumpametražių animacinių filmų programoje. Praėjusiais metais šio festivalio konkursinėje programoje buvo rodomas režisierės Redos Tomingas debiutinis trumpametražis animacinis filmas „Kaltė“.

Festivalio metu vykstančioje animacinių filmų mugėje veiksLietuvos stendas. „Įvertinę praėjusių metų rezultatus, džiaugiamės galėdami ir šiemet sudaryti sąlygas lietuviškos animacijos pristatymui bei prisidėti prie Lietuvos animatorių dalyvavimo šioje mugėje. Tai, jog antrus metus į festivalį pateko lietuviškas filmas,įrodo, kad Lietuvos kūrėjai įsitvirtina tarptautinėje arenoje, jų darbai sulaukia pripažinimo. Tikimės, kad mugės metu jiems pavyks sėkmingai pristatyti savo darbus, užmegzti vertingų kontaktų bei pradėti naujus projektus“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.
Lietuvos kino stende visiems besidomintiems bus teikiama informacija apie lietuvišką animaciją: veikiančias gamybos įmones bei studijas, jų siūlomas paslaugas, animacijos kūrėjus, jų darbus ir projektus.

Tarptautinė animacinių filmų mugė (MIFA) skirta padėti užmegzti naudingus ryšius su animacijos srities profesionalais, ieškoti partnerių kūrybiniam bendradarbiavimui ir bendrai gamybai, pristatyti projektus potencialiems pardavimų agentams, platintojams ir rodytojams iš įvairių televizijos kanalų, festivalių, naujų medijos platformų, aptarti animacijos industrijos iššūkius, dalintis patirtimi.

Tarptautinis Ansi animacinių filmų festivalis – vienas didžiausių tarptautinių animacinių filmų festivalių, rengiamas nuo 1960 m. Festivalyje konkuruoja įvairiomis technikomis (kompiuterine, pieštine, plastilinine, lėlių, iškarpų ir kt.) sukurti animaciniai filmai. Jie varžosi vaidybinių, trumpametražių, televizinių filmų ir diplominių studentų darbų kategorijose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją