Komisijoje šiais metais dirbo humanitarinių mokslų daktarė, docentė, Europos kino akademijos narė ir LiKA Tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė, kino ir teatro režisierė Giedrė Beinoriūtė, kino, televizijos ir teatro aktorius, diplomatas Juozas Budraitis, kompozitorius, LiKA narys Gintaras Sodeika ir kinotyrininkas Lukas Brašiškis.

Pasak dr. G.Arlickaitės, pagal pateiktų filmų gausą šie metai šalies kino industrijoje buvo išties sėkmingi ir komisija pagaliau turėjo iš ko rinktis: „Lietuvių kine juntamas pagyvėjimas. Naujos pavardės, nauji aktorių veidai, nauji ar užmiršti žanrai skinasi kelią į ekraną. Lietuvių kinas įvairėja. Tai džiugina. Norisi tikėti, kad ši tendencija taps stabilia nacionalinio kino vystymosi linija.”

G.Arlickaitė pasidžiaugė ir studentų darbų gausa. Anot jos, studentai, kaip ir jų vyresnieji kolegos, ypač jautrūs ribinėms situacijoms ir ribinėms emocijoms. “Todėl neatsitiktinai jų herojai dažniausiai - paribio žmonės. Tuo pačiu maloniai nuteikia studentų noras gvildenti jaunimo tarpusavio santykių problemas, domėtis kino estetika, kurti animacinius filmus”, - sakė pirmininkė.

Pagal LiKA nuostatus, apdovanojimai “Sidabrinė gervė” vyksta keliais etapais. Šiais metais iki kovo 3-iosios visi lietuviškų filmų kūrėjai galėjo teikti paraiškas. Juos įvertinusi Atrankos vertinimo komisija įsipareigoja LiKA Tarybai teikti protokolą su siūlomų nominuotų filmų sąrašu. Tarybos patvirtinti nominantai netrukus bus paskelbti spaudos konferencijoje, o nuo paskelbimo Akademijos tikrieji nariai (jų yra 78) slaptu balsavimu rinks Sidabrinių gervių laimėtojus. Vienas apdovanojimas – Auksinė gervė – tradiciškai bus teikiamas už viso gyvenimo nuopelnus.

Prestižinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014” ceremonija įvyks gegužės 2 d. sostinės sporto, pramogų ir verslo centre “Forum Palace”. Iškilmes tiesiogiai transliuos LRT televizija.