Holivudo žvaigždės ir princas Williamas sekmadienį turi žengti raudonuoju kilimu į Karališkosios operos rūmus Londone, kur BAFTA apdovanojimų įteikimo ceremoniją jau devintą kartą ves aktorius Stephenas Fry.

Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimai yra naudingas gidas bandant spėlioti, kaip kovo 2 dieną gali balsuoti „Oskarus“ skirstanti Kino meno ir mokslo akademija.

Pernai įkaitų drama „OperacijaArgo“ (Argo) gavo geriausio filmo BAFTA ir, vėliau, geriausio filmo „Oskarą“. Danielis Day-Lewisas per abi ceremonijas buvo paskelbtas geriausiu aktoriumi, o Christophas Waltzas ir Anne Hathaway – geriausiais antrojo plano aktoriais.

Britų filmams, tokiems kaip „Gravitacija“, sulaukus finansinės sėkmės, o britų aktoriams - kritikų liaupsių, BAFTA tikriausiai pagerbs „savus“ talentus.

„Gravitacija“ turi 11 BAFTA nominacijų, tarp jų – geriausio filmo kategorijoje. Geriausia aktore pretenduoja tapti šio filmo žvaigždė Sandra Bullock.

“Auksininių gaublių“ laureatai „12 vergovės metų“ ir „Amerikietiška afera“ (American Hustle) turi po 10 nominacijų, o istorija apie Somalio piratus „Kapitonas Phillipsas“ (Captain Phillips) - devynias nominacijas.

Po penkias nominacijas turi „Už kandeliabrų“ (Behind the Candelabra) ir „Išgelbėti poną Benksą“ (Saving Mr. Banks).

Filme „12 vergovės metų“ britų aktorius Chiwetelas Ejioforas vaidina laisvą juodaodį Jungtinėse Valstijose, kuris pagrobiamas ir parduodamas į vergiją. Ši juosta yra nominuota penkiose iš šešių pagrindinių kategorijų ir laikoma rimta pretendente į geriausio filmo BAFTA ir geriausio aktoriaus BAFTA Ch.Ejioforui.

Australei Cate Blanchett lažybininkai prognozuoja geriausios aktorės apdovanojimą už darbą Woody Alleno „Džesminoje“ (Blue Jasmine), o „Gravitacijos“ kūrėjui Alfonso Cuaronui – geriausio režisieriaus BAFTA.

Dėl geriausio filmo BAFTA varžysis „12 vergovės metų“, „Amerikietiška afera“, „Kapitonas Phillipsas“, „Gravitacija“ ir „Filomena“ (Philomena).