Pasidalinti žiniomis apie darbą su festivalių privačiais rėmėjais Vilniaus tarptautinį kino festivalį pakvietė D.Britanijos nepriklausomo kino biuras „Independent Cinema Office“, kuris Kroatijoje jau trečius metus organizuoja mokymus „Developing Your Film Festival“. Čia pasisemti žinių atvyksta apie 40 kino festivalių atstovų iš 18 Europos šalių bei JAV.

„Paskutiniu metu, be kitų sričių, daug dėmesio skiriame rinkodarai bei darbui su rėmėjais siekdami pagerinti festivalio organizavimo kokybę iki jubiliejinių - 2015 metų. Kvietimas dalyvauti šiame tarptautiniame renginyje – ne tik festivalio įvertinimas, bet ir puiki proga užmegzti ryšius su kitų šalių festivaliais, kurie ateityje gali būti naudingi Vilniui,“ - teigia festivalio „Kino pavasaris“ vystymo vadovas Mindaugas Morkūnas.

Pasak M.Morkūno, tai, kad didžiausio Lietuvos kino festivalio komandos nariai kviečiami skaityti pranešimus į tokius mokymus, dar kartą patvirtina, jog Vilniaus tarptautinis kino festivalis yra laikomas vienu iš labiausiai augančių bei dėmesio vertų festivalių Rytų Europoje.

Tarptautiniai mokymai vyks nedideliame Motovuno miestelyje, kuriame gyvena iki 800 žmonių, o festivalio metu čia apsilanko net 20 000 žiūrovų, kurie įsikuria kalno papėdės eko-kempinge. Anot „Kino pavasario“ atstovų, tai puikus pavyzdys, kaip kino festivalis atgaivino miestelio gyvenimą. Čia įsikūrė viešbučiai, parduotuvės, atsidarydavusios anksčiau kartą per savaitę, dabar veikia kasdien, o nedidelis restoranas „Mondo Konoba“ jau liaupsinamas „The New York Times“ apžvalgose. Šiais metais 16-ą kartą vyksiantis Motovuno festivalis užaugino ne vieną kino festivalių organizatorių, kurių Kroatijoje šiandien priskaičiuojama iki 100.

Didžiausio kino festivalio Lietuvoje atstovai neslepia, kad taip pat siekia „Kino pavasarį“ užauginti ne tik iki vieno įtakingiausių bei svarbiausių kino festivalių savo regione Europoje, bet ir paversti tikru traukos centru, į kurį plūstų kino gerbėjai ne tik iš įvairių šalies miestų, bet ir kaimyninių ar tolimesnių užsienio valstybių.

Šiuo metu festivalio „Kino pavasaris“ komanda vieši didžiausiame Kroatijos kino festivalyje, kuris jau 60-ą kartą vyksta Puloje.