Naujame „Kino po žvaigždėmis“ sezone žiūrovų laukia vienuolikos savaičių programa, kurios metu bus pristatyti 38 filmai, tarp kurių - geriausi 2012 m. – 2013 m. filmai, naujausių filmų premjeros.

Ryano Goslingo ir Audrey Tautou talento gerbėjai turės galimybę pamatyti šių aktorių filmų retrospektyvas, atskiros programos kvies į vokiškų ir lietuviškų filmų peržiūras. Dokumentinio kino gerbėjų lauksime kino stebuklu praminto filmo „Samsara“ (rež. Ron Fricke) seanse, o norintiems išsamiau susipažinti su kino istorija pasiūlysime režisieriaus Marko Cousinskino dokumentinių filmų ciklą „Kino odisėją“.

Birželio 21 d. vakare laukia susitikimas su pasaulinio garso muzikos legenda, brazilų muzikantu Gilberto Gilu. Dokumentinė kelionė „Viramundo“ (rež. Pierre-Yves Borgeaud) tęsis per skirtingus žemynus – Pietų Ameriką, Australiją ir Afriką. Čia muzikantas ir politikas, buvęs Brazilijos kultūros ministras, ieškos ryšių su nykstančiomis kultūromis, kalbėsis su vietiniais gyventojais apie jų tradicijų ir papročių išsaugojimą, dainuos ir muzikuos drauge.

Birželio 22 d. graikų drama „Atenbergas“ (rež. Athina Rachel Tsangari) papasakos keistos, beveik su niekuo nebendraujančios ir gyvenančios mažame nuo civilizacijos izoliuotame miestelyje, jaunos merginos Marinos istoriją. Jai 23-eji, ji mėgsta Davido Attenborough dokumentinius filmus apie gamtą, o jos vienintelė draugė Bella nuolat teikia ataskaitas apie savo asmeninius seksualinius nuotykius. Netipiškai bendraujanti Marina jaučia neįprastą polinkį mėgdžioti gyvūnų elgesį, kurio mokosi iš dokumentikos. Filmo emocijos sustiprėja, kai bręstančiai ir savo aistrą tyrinėjančiai Marinai tenka susitaikyti su gresiančia tėvo mirtimi.

ŠMC kino salės pasiūlytoje programoje ypatingas dėmesys skiriamas kino istorijai. Britų kino kritiko Marko Cousinso 8 dalių dokumentinė kelionė „The Story Of Film: An Odyssey“ vadinama tikru meilės laišku kinui ir intriguojančiu kino istorijos perrašymu. Žiūrovai galės pamatyti pirmąsias dvi šios epinės kelionės dalis, kuriose pasakojama apie kino gimimą – pirmąsias žvaigždes ir pirmuosius specialiuosius efektus, tviskantį 1920-ųjų Holivudą su Charlie Chaplinu, ekspresionistinį, impresionistinį ir siurrealistinį kiną Paryžiuje, Berlyne, Maskvoje, Šanchajuje bei Tokijuje ir naujų kino žanrų proveržį atsiradus garsiniam kinui. Taip pat pristatoma ir dar vieno kino kritiko – portugalų režisieriaus vaidybinė kino juosta „Tabu“, kurios detektyviniame pasakojime gausu nuorodų į kino istoriją. Praėjusiais metais ši juosta daugelio kino kritikų buvo išrinkta geriausiu metų filmu.

Be dėmesio neliks ir Lietuvos kino istorija. ŠMC kino salė kviečia į Lietuviškų detektyvų retrospektyvą, kurios atidarymo renginyje liepos 31 d. kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė pasakos apie detektyvo žanro raidą Lietuvos kine. Sovietmečio trileriuose vyks ne tik politinės kovos ir mėsos vagystės iš vietos kombinatų, bet ir liesis kraujas. Tai galimybė iš naujo pažvelgti į šį „lengvąjį“, vasarai tinkantį žanrą Lietuvos kino istorijoje.

Šios vasaros programoje ir keletas naujų filmų. Vienas jų - žavus, lengvas ir kupinas ironijos naujausias režisieriaus Pedro Almodóvaro filmas „Aš tokia susijaudinusi“ kino žiūrovų lauks rugpjūčio 10 d. Ilgą laiką kūręs melodramas režisierius vėl atsigręžė į komedijos žanrą.

Kol sugedęs lėktuvas suka ratus virš Toledo ir laukia leidimo avariniu būdu nusileiti oro uoste, orlaivio įgula neriasi iš kailio bandydama sumažinti įtampą. Todėl ekonominės klasės keleiviai dėl šventos ramybės užmigdomi, kad nekeltų daugiau rūpesčių, o verslo klasė mėgaujais kokteiliais su meskalinu. Puiki nuotaika ir nevaldomas seaksualumas tvyro aplinkui. Trys dailučiai stiuardai padarys viską, kad šios kelionės niekada neužmirštum.