Gegužės 28 d. 19.00 val. „Švedų kino dienas“ atidarys ir atidarymo filmą pristatys, šiuo metu didžiausia ir populiariausia švedų kino žvaigždė, aktorius ir rašytojas Jonas Karlsson.

2012 m. režisieriaus Mårten Klingberg sukurta komedija „Lakūno kabina“ pasakoja apie lėktuvo pilotą Valle, kuris vieną dieną praranda ne tik darbą, bet ir žmoną, sūnų bei namus. Ilgai ieškojęs naujos veiklos, galiausiai priima radikalų sprendimą − užsidėjus peruką ir apsivilkus suknelę pretenduoti į lėktuvo pilotės vietą. Jam pasiseka, ir nuo šiol Valle tampa Marija, pilotuojančia lėktuvą. Vieno skrydžio metu lėktuvas tampa nevaldomas ir Marija sėkmingai jį nutupdo, taip tapdama žiniasklaidos numylėtine. Tačiau kas iš tiesų įvyko per lėktuvo avariją?

Gegužės 29 d. žiūrovai galės pamatyti dramas „Rytinė Stokholmo dalis“ (rež. Simon Kaijser da Silva) ir „Karūnos brangakmeniai“ (rež. Ella Elisabet Lemhagen ). Filmas „Rytinė Stokholmo dalis“ pasakoja dviejų nepažįstamųjų meilės istoriją, kuriuos jungia anksčiau įvykusi tragedija, pareikalavusi sumokėti duoklę gyvybe ir santykiais. Kai Johanas ir Ana susitinka geležinkelio stotyje, jungiančioje Stokholmą su idilišku priemiesčiu, kur jie abu gyvena, prasideda jų pavojinga aistrų ir melo kelionė.

2012 m. Berlyno kino festivalyje „Krištoliniu lokiu“ įvertinta drama „Karūnos brangakmeniai“ nagrinėja meilės, draugystės, atskirties tarp turtingų ir vargšų temas. Jaunoji Fragancija yra kaltinama įtakingo pramoninko sūnaus Ričardo nužudymu. Tačiau, ar tikrai nusikaltimą padarė ji? Vykstant teismo tardymui atsiskleidžia neįtikėtina merginos istorija. Filmo fabula neria gilyn į merginos praeitį, kuomet Fragancija ir Ričardas buvo neišskiriami draugai. Mergaitė augo skurdžioje, tačiau darnioje šeimoje, o Ričardas kentėjo nuo savo vertę pinigais skaičiuojančio despotiško tėvo. Paguodą ir džiaugsmą jaunuoliai rado vienas kito draugijoje, tačiau vieną lemtingą naktį įsiplieskusi karšta Fragancijos meilė ledo ritulininkui, šią idilę apvertė aukštyn kojom. „Karūnos brangakmeniai“ buvo filmuojamas Lietuvoje.

Dokumentinis filmas „O. Palmė“ (rež. Kristina Lindström, Maud Nycander) pasakoja apie asmenybę, pakeitusią Švedijos istoriją. Nuo tos dienos, kai Olofas Palmė (Olof Palme) buvo nušautas Stokholmo gatvėje ir visa Švedija per vieną naktį pasikeitė amžiams, praėjo 25 metai. Filme kalbama apie Olofo Palmės gyvenimą ir tokią Švediją, kurią jis padėjo sukurti. 2013 m. filmas buvo įverintas „Guldbagge“ filmų festivalyje. Seanso pradžia – gegužės 30 d. 19.00 val. Filmą pristatys ir apie kino pramonę kalbės filmą prodiusavusios kompanijos B-REEL prodiuseris Mattias Nohrborg.

Gegužės 30 dieną, 17.30 val. Kino teatre „Pasaka“ rengiama atvira diskusija apie kino pramonę, tarptautinį bendradarbiavimą, verslumą kine. Diskusijoje dalyvaus Švedijos prodiuserių kompanijos B-reel prodiuserius Mattias Nohrborg, UAB „Dansu“ direktorė Gabija Siurbytė, kurie šiuo metu dirba prie didelės apimties biudžeto švedų filmo „Gangsteriai ir džentelmenai“, taip pat Lietuvos kino centro atstovai.
Tą patį vakarą bus galima pamatyti ir režisieriaus Anders Grönros dramą „Man tavęs trūksta“. Filmas apie dvi paaugles, dvynes Tiną ir Cilą, kurios gyvena šiaurės Švedijos mieste Piteo. Nors merginos atrodo identiškai, tačiau elgiasi visiškai skirtingai. Per jų mamos gimimo dieną seserys skuba suspėti į mokyklinį autobusą.

Cila netikėtai pakliūna po automobilio ratais ir žūsta. Likusi gyva Tina turi atrasti savo gyvenime pusiausvyrą be dvynės sesers.
Gegužės 31 d. bus pristatytas filmas „Laiminga pabaiga“ (rež. Björn Runge). Tai pasaka suaugusiems. Joje kalbama apie vieną su kitu slaptais meilės ryšiais susijusius žmones , kurie vengia pripažinti tiesą. Jie gyvena šešėlių pasaulyje, kupiname melo ir klastos, ir tik laukia, kol paaiškės tiesa, kad galėtų tęsti savo gyvenimus kitokia kryptimi.

„Laiminga pabaiga“ - trečioji Bjorno Rungės (Björn Runge) trilogijos apie išsilaisvinimą dalis, kurioje kartu kaip ir dviejose pirmosiose dalyse „Aušra“ („Daybreak“) ir „Burna į burną“ („Mouth to Mouth“) kalbama apie žmones, kurie nori išsilaisvinti iš destruktyvumo.

Komedija „Dar ketveri metai“ (rež. Tova Magnusson-Norling) nagrinėja meilės ir pasirinkimo temą. Ilgą laiką Deividas Holstas buvo realiausias kandidatas tapti naujuoju Švedijos ministru pirmininku.

Tačiau, po netikėtos nesėkmės rinkimuose, jam tenka dar ketverius metus praleisti politikos užribyje. Sužlugdytas, jis eina iš vieno nuobodaus, beprasmio politinio susitikimo į kitą. Bet staiga gyvenimas pasikeičia. Jau kurį laiką vedęs Deividas įsimyli, o kas netikėčiausia – vyrą. Martinas – žavus, protingas, mėgstantis pasilinksminti, taip pat ministrui pirmininkui dirbantis valstybės sekretorius. Deividui tenka ne tik pažinti naujus jausmus, bet ir susigaudyti politinėje takoskyroje. Iškyla gausybė klausimų: ar jis turėtų atsisakyti karjeros, nutraukti santuoką, apleisti kolegas, šokiruoti religingus tėvus ir padaryti viską dėl politiko, kuris turėjo daugiau vienos nakties nuotykių nei Deividas balsų? Verčiamas atsakyti šiuos klausimus, Deividas nusigręžia nuo Martino ir tik pačiu laiku supranta, kad padarė didžiausią klaidą savo gyvenime.

Visos filmų peržiūros nemokamos, filmai bus rodomi švedų kalba, su angliškais subtitrais.