„Kino vakarai su Izolda“ – tai paskaitos, skirtos visiems, besidomintiems, ar norintiems pažinti kino pasaulį iš arti. Šį pavasarį kino kritikė Izolda Keidošiūtė į susitikimus pakvies skirtingus žymius lietuvių kino režisierius, kurie pasidalins savo mintimis ir įžvalgomis apie jiems didžiausią įtaką padariusias kino asmenybes, jų kino autoritetus.

Kiekviena paskaita – tai gyva ir visuomet nauja diskusija ne tik apie žymiausiais pasaulio ir Lietuvos kino asmenybes, bet ir Lietuvos ir pasaulio kino situaciją ir perspektyvas.

Pavasario paskaitų ciklas prasidės nuo susitikimo su vienu ryškiausių ir žynomiausių pasaulyje lietuvių kino režisieriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Šarūnu Bartu.

„Istorinio lūžio metu Š. Bartas įkūrė pirmąją Lietuvoje nuo valstybės nepriklausomą kino studiją „Kinema“ ir debiutavo dokumentiniu filmu „Praėjusios dienos atminimui“, kuris atkreipė pasaulio dėmesį ir 1990 metais buvo apdovanotas Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio prizu. 1991-aisiais baigęs mokslus Maskvoje, palaipsniui Šarūnas Bartas tapo svaria kino figūra Europoje. Savita kino kalba, dažnai pavadinama kino filosofija, pasižymintys lietuvių režisieriaus filmai ne tik nuolat rodomi didžiausiuose pasaulio kino festivaliuose, bet ir renka apdovanojimus, tarp kurių Berlyno, Venecijos, Turino ir kitų kino festivalių įvertinimai.“, - apie režisierių kalbėjo kino kritikas Lukas Brašiškis.

Be Šarūno Barto „Kino vakaruose su Izolda“ svečiuosis G. Lukšas, R. Zabarauskas, G. Žičkytė, A. Stonys, A. Matelis, E. Vėlyvis ir kiti lietuvių kino režisieriai. Jų pasakojimus paskaitų metu papildys pačių režisierių parinktos filmų ištraukos iš garsiausių, žinomiausių, jiems didžiausią įspūdį palikusių kūrinių.

Nuoroda į video, kuriame Romas Zabarauskas ir Giedrė Žičkytė pasakoja apie savo mėgstamiausius režisierius: