Jau aišku, kad šiemet arba kitąmet speciali lietuviškų filmų programa bus pristatoma Bresto (Prancūzija) bei svarbiausiuose Bulgarijos bei Portugalijos tarptautinių trumpametražių filmų festivaliuose.

Su tokiais reikšmingais rezultatais sugrįžo Lietuvos kino atstovai iš vasario 4-8 dienomis Prancūzijoje vykusio trumpametražių filmų festivalio mugės. Ten pirmą kartą lietuviškas kinas buvo pristatomas nacionaliniame stende.

Pasak Rimantės Daugėlaitės, „Lithuanian shorts“ vadovės, Lietuva Clermont-Ferrand festivalyje buvo išskirtinė naujokė, pirmoji iš Baltijos šalių pristačiusi savo filmus, todėl neliko nepastebėta.

„Festivalio mugės organizatoriai ypač džiaugėsi, kad šiemet galutinai tapome trumpametražių filmų pasaulinės bendruomenės dalimi. Mūsų stendą gausiai lankė kino profesionalai, su debiutu festivalyje pasveikino ir Clermont-Ferrand miesto meras. Tai puiki reklama visai mūsų šalies kino industrijai“, - sako R. Daugėlaitė.

Lietuvos stendą aplankę kino festivalių organizatoriai, televizijų atstovai ir platintojai ne tik domėjosi Lietuvoje kuriamais filmais ar jų stilistika, tačiau ir filmų gamybos bendradarbiavimo galimybėmis. Mugės metu įvyko susitikimai su didžiųjų Europos televizijų ARTE (Vokietija), Canal+ (Prancūzija), TV3 Catalunya (Ispanija) atstovais. Tikėtina, kad artimiausiu metu lietuviški trumpi filmai pasirodys minėtų TV kanalų transliacijose.

„Neabejoju, kad lietuvių trumpi filmai vis plačiau ir plačiau pasklis po pasaulį. Clermont-Ferrand mugės metu surengtas penkių ryškiausių lietuvių filmų seansas buvo sėkmingas. Vadinasi, kino žmonėms esame įdomi šalis, kurianti pritraukiantį kiną. Itin daug teigiamų atsiliepimų sulaukė festivalio konkursinėje programoje rodyta Oksanos Burajos juosta „Liza, namo!“. Jai prognozuojama ilga kelionė po tarptautinius festivalius“, - džiaugėsi „Lithuanian shorts“ projektų koordinatorė Marija Razgutė.

Mugės metu veikusiame stende taip pat buvo išdalinti keli šimtai „Lithuanian shorts“ katalogų su pastarojo meto mūsų šalies kūrėjų darbais, DVD filmų rinktinės.

Šiemet „Lithuanian shorts“ komanda planuoja populiarinti lietuviškus trumpus filmus ir prestižinio Kanų kino festivalio „Short Film Corner” programoje, aplankyti žinomus Oberhauzeno, Hamburgo, Tamperės trumpametražių filmų festivalius.