"Mano gyvenime buvo laikas, kai buvau tikrai nusiminęs, tikrai sutrikęs, nežinojau, kas bus, ir pamaniau: "Turėčiau būti režisierius!". Taip ir padariau, ir dirbau labai sunkiai", - šeštadienį vakare, atsiimdamas Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimą už režisūrinius pasiekimus vaidybiniame kine sakė B.Affleckas.

"Tikrai sunkiai dirbau bandydamas tapti geriausiu režisieriumi, koks tik galiu būti, - sakė B.Affleckas. - Nemanau, kad tai daro mane tikru režisieriumi, bet manau, reiškia, kad esu pakeliui".

Apdovanojimą 40 metų B.Affleckui įteikė praėjusių metų laureatas, prancūzų režisierius Michelis Hazanavicius, kurio filmas "Artistas" (The Artist) buvo apdovanotas ir penkiais "Oskarais".

B.Affleckas tapo tik trečiu žmogumi nuo 1948 metų, gavusiu DGA apdovanojimą ir neturinčiu "Oskaro" nominacijos.

Beje, įdomi detalė. Vyras tiki, kad jam laimę atneša vaikai (jis su Jennifer Garner augina tris atžalas), kurie prieš apdovanojimus užrašo linkėjimus ant plaštakos. Tai puikiai matosi nuotraukose.

Šįkart mergaitės tėčiui ant rankos parašė "Tėti, mes tave mylime".

Beno Afflecko rankos
Benas Affleckas
Foto: AFP/Scanpix

Oskarui nenominuotas

Šeštadienį įteiktas DGA apdovanojimas už "Operaciją "Argo" normaliomis aplinkybėmis padarytų B.Afflecką favoritu varžybose dėl geriausio režisieriaus "Oskaro", nes DGA laureatas beveik visada gauna ir atitinkamos kategorijos "Oskarą". Šiemetiniai Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai bus išdalyti vasario 24 dieną.

Tačiau B.Affleckas netikėtai nebuvo nominuotas garbingiausių kino apdovanojimų režisieriaus kategorijoje - kaip ir keli kiti favoritai, tarp kurių yra dėl DGA su juo kovoję "Taikinio #1" (Zero Dark Thirty) režisierė Kathryn Bigelow  ir "Vargdienius" (Les Miserables) režisavęs Tomas Hooperis.

Vis dėlto B.Afflecko nesėkmė dėl "Oskarų" ne tik kad nepakenkė "Operacijai "Argo", bet galbūt net pelnė jai papildomų simpatijų kaip patyrusiai neteisybę. Šis filmas po "Oskarų" nominacijų paskelbimo dominavo per kitų apdovanojimų įteikimus - "Kritikų pasirinkimo" ir "Auksinių gaublių" ceremonijas.

Tarp kitų DGA laureatų yra Lena Dunham, kurianti komišką televizijos serialą "Merginos" (Girls) ir Malikas Bendjelloulas, pastatęs daugiausiai sezono apdovanojimų gavusią dokumentinę juostą "Ieškant "Cukraus žmogaus" (Searching for Sugarman).

DGA taip pat pagerbė Jay Roachą už jo televizijos filmą "Žaidimo pakeitimas" (Game Change), kuris jau gavo "Emmy" ir "Auksinį gaublį" už puikų ultrakonservatyvių respublikonų kandidatės į viceprezidentus 2008-ųjų rinkimuose Sarah Palin portretą. Filmo veikėją įkūnijo aktorė Julianne Moore.

Milošas Formanas, kuris yra gavęs DGA apdovanojimus ir "Oskarus" už "Skrydį virš gegutės lizdo" (One Flew Over the Cuckoo's Nest) ir "Amadėjų" (Amadeus), šeštadienį gavo apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus. M.Formano, kuris serga ir negalėjo dalyvauti iškilmėse, sveikinimui vadovavo gildijos prezidentas Tayloras Hackfordas.