Jau šeštąjį kartą vyksiančio „Nepatogaus Kino“ programoje šiemet ypač didelis dėmesys skiriamas tarptautinėms aktualijoms – nedemokratiškų režimų griūčiai Arabų valstybėse (Egiptas, Jemenas), su priespauda kovojančių visuomenių realijoms (Iranas, Sirija), tvyrančiai įtampai Vidurio Rytuose. Savo įspūdžius iš filmavimų šiame regione žiūrovams pasakos atvykstantys režisieriai Petr Lom ir Marcus Vetter. Režisierius Petr Lom, jau nebe pirmą filmą kuriantis arabų kraštuose, pristatys naujausią darbą apie revoliuciją Egipte „Atgal į aikštę“ („Back to the Square“). Ne mažiau įtemptoje aplinkoje teko dirbti ir režisieriui iš Vokietijos Marcus Vetter, kuris pasakos apie filmo „Dženino miesto kinas“ („Cinema Jenin“) filmavimą Palestinos Vakarų krante ir bandymą rasti bendrą kalbą tarp žydų ir arabų bendruomenių.

Šeši stilistiškai labai skirtingi, ne vieną apdovanojimą pelnę filmai žiūrovų lauks programoje “Kertant sienas”, kur keliami migracijos klausimai. Neatsitiktinai du šios programos filmai sukurti Italijoje – šalyje, kurią vartais į Europą laiko daugelis imigrantų. Festivalyje laukiami abiejų filmų režisieriai: Rossella Schillachi pristatys filmą „Kitokia Europa“ („Altra Europa“), o režisierių Massimo D'Anolfi ir Martina Parenti pora pristatys „Tvirtovę“ („Il Castello“). Šis uždaroje Milano oro uosto erdvėje meistriškai nufilmuotas filmas jau spėjo pelnyti ne vieno prestižinio kino festivalio prizą.

Festivalis tęsia tradiciją nagrinėti posovietinių valstybių realijas. Šiemet šioje retrospektyvoje tiek kaimyninių (Rusija, Baltarusija), tiek ir tolimesnių (Ukraina, Gruzija) šalių realijos. Festivalio žiūrovus taip pat pradžiugins susitikimas su viena perspektyviausių jaunų Gruzijos dokumentinio kino kūrėjų Salome Jashi, kuri pristatys naujausią savo filmą „Bakhmaro“.

Savo edukacinių renginių gausa išsiskirs tradicinė „Žalioji programa“, kurioje šiemet bus gvildenama itin Lietuvai aktuali – energetikos – tema. Prisidedant pagrindiniam šios programos rėmėjui – Šiaurės ministrų tarybai (NORDEN) – programoje pristatomi 6 dokumentiniai filmai, į energetikos problemas žvelgiantys iš skirtingų kampų. Be filmų peržiūrų vyks edukacinės diskusijos su aplinkosaugos ekspertais iš Skandinavijos, o spalio 23 d. planuojamas seminaras, skirtas įvertinti Lietuvos energetikos efektyvumo politikai.

Kaip ir kasmet, festivalis ne mažą dalį peržiūrų perkels ir į kitus Lietuvos miestus. Po spalio 17 – 24 d. vyksiančių peržiūrų Vilniuje (kino centras „Multikino Ozas“, „Skalvija“, Energetikos ir technikos muziejus) festivalis keliaus į Kauną (spalio 25-30 d., M. Žilinsko dailės galerija, Galerija 101). Lapkričio mėnesį festivalio peržiūros vyks mažesniuose miestuose: Šiauliuose (Ch. Frenkelio vila, lapkričio 6-10 d.) Klaipėdoje (Kultūrų komunikacijų centras, lapkričio 7-11 d.), Alytuje (lapkričio 8-11 d.), Marijampolėje (lapkričio 9-11 d.), Utenoje, Ukmergėje ir Panevėžyje (lapkričio 14-17 d.). Visa informacija apie filmus ir renginius bus pateikiama nuo spalio pradžios svetainėje www.nepatoguskinas.lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją