Paskutinę vasaros savaitę "Skalvijos" kino centre bus parodyti 7 įvairaus žanro iraniečių filmai. Jų pristatyti ir pabendrauti su "Skalvijos" kino centro žiūrovais atvyksta naujausių iranietiškų filmų autoriai bei Irano vizualiųjų medijų instituto atstovai. Tarp jų laukiama filmo "Sniegas ant įkaitusio skardinio stogo" režisieriaus Hadi Karimi, aktorės Zahros Mostofi, vaidinančios filme "Aga Josefas", ir filmo "Prarasta tiesa" aktoriaus Hamido Faroko Nezhado (Hamid Farrokh Nezhad).

"Lietuvoje jau bemaž kiekvienas nekomerciniu kinu besidomintis žiūrovas yra matęs filmų iš Irano ar bent girdėjęs žymiausių šiuolaikinių jo režisierių - Abaso Kiarostamio (Abbas Kiarostami), Džafaro Panahi (Jafar Panahi), Asjero Farhadi (Asghar Farhadi) - pavardes. Irano filmų savaitės programoje pristatysime Lietuvoje dar nematytus iraniečių darbus, pakviesime žiūrovus susidaryti pilnesnį įspūdį apie Irano kiną, tiesiogiai pabendrauti su pačiais kūrėjais", - sakė "Skalvijos" kino centro vadovė Vilma Levickaitė.

Penktadienį Irano kino savaitę atvers režisieriaus Mojtaba Raie poema simboliniu pavadinimu "Drugelio gimimas". Vaizdinguose šiaurės Irano ir Azerbaidžano kalnuose nufilmuota juosta per sutuoktinės netekusio vyro, luošo berniuko ir dvasinio kaimo lyderio patirtis nagrinėja tikėjimo išbandymo klausimus.

Daugelį Vilnių pasieksiančių filmų dėlioja šeimyninių konfliktų, netikėtai kylančių tarpusavio nesusipratimų istorijas.

Žiūrovai, vertinantys pašnekesius su filmų autoriais, kviečiami atkreipti dėmesį į susitikimus su Irano kino kūrėjais ir aktoriais. Rugpjūčio 27-30 d. savo darbus pristatys filmų "Prarasta tiesa", "Sniegas ant įkaitusio skardinio stogo", "Aga Josefas" režisieriai bei aktoriai, taip pat filmo "Vardan Tėvo" prodiuseris.

Irano kino savaitę rengia "Skalvijos" kino centras su Irano ambasada Lenkijoje ir Irano vizualiųjų medijų institutu.

Vilniaus žiūrovams toliau rodoma ir režisieriaus A. Farhadi 2011 m. sukurta kino drama "Išsiskyrimas", neįtraukta į Irano kino savaitės programą. "Oskaro" statulėlę ši kino drama gavo šiemet geriausio užsienio filmo kategorijoje. 2011 m. "Išsiskyrimas" triumfavo Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje - pelnytas "Auksinis lokys" už geriausią filmą ir du "Sidabrinio lokio" apdovanojimai geriausio aktoriaus ir geriausios aktorės kategorijose.