Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, vertindamas Lietuvos kino žingsnius tarptautinėje kino arenoje, sakė: „Aš visada teigiamai vertinu bendros gamybos kūrinius su kitomis Europos ar pasaulio šalimis, o Europos filmų mugė puiki vieta susirasti ir partnerius, ir platintojus.

Dalyvavimas ypač reikšmingais šiais metais žinant, jog jau greitu metu pradės veikti Lietuvos kino centras, tikėtinos fiskalinės skatinimo priemonės kinui. 2011 m. teko lankytis Berlyne ir Lietuvos stende. Džiaugiuosi, jog Lietuvos kinas yra taip profesionaliai atstovaujamas. Svarbus yra dar vienas faktas, jog Kultūros ministerija ir kino industrija įgijo tokį profesionalų partnerį kaip „Versli Lietuva“.

Šiemet Lietuvai atstovaus 26 organizacijos, o Europos filmų mugės (European Film Market, EFM) organizatoriai paskelbė, kad sulauks iš viso 6.900 dalyvių iš 90 šalių.

Dominykas Širvinskas, „MEDIA Desk Lietuva“ biuro vadovas, teigia, kad Lietuvos kinui, aktyviai žengiančiam į tarptautines rinkas ir siekiančiam pritraukti užsienio kino kūrėjus kurti mūsų šalyje, dalyvavimas tokiose mugėse yra gyvybiškai svarbus.

Jo teigimu, Lietuvos kinui 2011-ieji buvo tarsi lūžio metai.

,,Priimtas LR kino įstatymo pakeitimo įstatymas, įsteigtas Vilniaus kino biuras, pirmą kartą lietuviškas filmas (red. ,,Tadas Blinda. Pradžia” rež. D. Ulvydas) pasiekė visus lankomumo ir pajamų rekordus. Reikia apie tai papasakoti kolegoms užsienyje ir dar kartą jiems priminti, kad mūsų šalyje yra visos sąlygos profesionalaus kino kūrimui,” – sako D. Širvinskas.

Nacionalinis Lietuvos kino stendas šiemet pasaulio kino industrijos atstovus pasitiks su šūkiu ,,Viskas įmanoma”. Stendo interjeras ir jo apšvietimas įrengtas itin moderniai, siekiant sudaryti pažangios kino srityje šalies įspūdį. 3 dideliuose ekranuose bus pristatomos Lietuvos kino naujienos: šalyje sukurti nauji filmai, įvykę festivaliai ir kt. Taip pat planuojami ir oficialūs renginiai bei daugybė neformalių renginių bei susitikimų.

Pasak Beki Probst, Europos kino mugės (EFM) direktorės, mugė kasmet susilaukia vis didesnio dėmesio, auga ir šalių poreikis prisistatyti. Jos teigimu, būtent mugėje gimsta nauji dideli kino projektai ir šalių bei kūrėjų bendradarbiavimo modeliai. ,,Pagrindiniu tikslu išlieka siekis dalyviams pasiūlyti tokią erdvę ir infrastruktūrą, kad ji atitiktų aukščiausius ir moderniausius kino pristatymo standartus”, - pasakoja mugės vadovė.

Tarptautinis Berlyno kino festivalis ,,Berlinale” yra vienas seniausių ir reikšmingiausių kino renginių Europoje ir pasaulyje. Berlyno kino festivalio metu kasmet vykstanti Europos filmų mugė EFM yra vienas svarbiausių ir didžiausių šio pobūdžio renginių ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.

Renginio metu šalys ir kino kompanijos pristato savo produkciją ir paslaugas mugėje bei specialiose filmų peržiūrose, rengia neformalaus pobūdžio susitikimus, priėmimus. Festivalio metu vyksta profesionalams skirti renginiai, mokymai, diskusijos, konkursai. Lietuva nacionalinį kino stendą mugėje pristato nuo 2011 metų. Praėjusiais metais stende dalyvavo 27 Lietuvos kino industrijos įmonės bei organizacijos (kino gamybos kompanijos, prodiuseriai, festivalių organizatoriai, filmų platintojai ir kt.)