Vienas žymiausių prancūzų kino kūrėjų J. Tati (1907–1982) per keturiasdešimties metų karjerą kine sukūrė 6 pilnametražius ir 3 trumpo metražo filmus. Nors ir nedidelis, šis palikimas itin vertinamas – su juo išaugo ne viena kino mylėtojų ir kūrėjų karta. „Žiemos ekranuose“ vyks visų J. Tati filmų retrospektyva.

Gyvojo klasiko, komiko P. Etaixo kinematografinis palikimas – 5 pilnametražiai ir 3 trumpametražiai filmai. Dėl nesutarimų su prodiuserine kompanija, pasisavinusia režisieriaus ilgo metro filmų autorines teises, juostos ilgai dulkėjo užmaršty, ir tik 2010 m. autorinės teisės grąžintos kūrėjui. Tuomet kino juostos buvo kruopščiai restauruotos ir šiuo metu keliauja po pasaulį.

Režisierius P. Etaixas „Žiemos ekranų“ kvietimu apsilankys Vilniuje ir sausio 21 dieną susitiks su žiūrovais kino teatre „Pasaka“ bei pristatys savo piešinių bei plakatų J. Tati filmams parodą.

Nuo 2006-ųjų metų rengiamas prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ vyksta Prancūzų instituto Vilniuje iniciatyva. Nedidelio, bet savito kino renginio organizatoriai kruopščiai atrenka šiuolaikinio prancūzų autorinio kino filmus ir stengiasi kuo dažniau atverti kino klasikos skrynią.

Pernai festivalis žiūrovus supažindino su originaliu belgų kinematografu. Šiais metais pažintis su prancūzakalbiais belgų autoriais bus pratęsta brolių Dardenne`ų drama „Berniukas su dviračiu“, Kanų kino festivalyje apdovanota Didžiuoju žiuri prizu. Be šios juostos, programoje bus parodyta dar dešimt 2010–2011 metais sukurtų ilgo metražo vaidybinių ir animacinių filmų.

Likdamas ištikimas savo idėjoms ir tikslams, festivalis lankytojams primins senas geras dar „Lietuvos“ kino salėje vykusias prancūzų kino naktis ir pakvies panaktinėti prancūzų trumpametražių filmų vakare.

Dar viena šių metų festivalio naujovė – 16 mm juostoje nufilmuotų eksperimentinių filmų programa. Režisierius Thierry Jousse`as, dirbęs legendinio kino žurnalo „Cahiers du cinema“ redaktoriumi, atvyks pristatyti savo naujausio filmo „Aš esu niekieno žemė“ ir „Meno avilio“ Mediatekoje susitiks su žiūrovais.

Sausio 20 – vasario 5 dienomis septintieji „Žiemos ekranai“ nušvis septyniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Nidoje, Panevėžyje ir Alytuje.