"Skalvijos" bus parodyta E.Jelinek romano "Pianistė" ekranizacija, kurią 2001 metais sukūrė austrų režisierius Michaelis Haneke.

Kritikų išgirtas filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis sukūrė prancūzų aktoriai Isabelle Huppert, Anie Girardot ir Benoit Magimelis, pelnė prestižinius Kanų kino festivalio apdovanojimus - specialųjį žiuri prizą bei prizus už geriausius vyro ir moters vaidmenis.

Filmo kūrėjams pavyko tiksliai perkelti į ekraną romano atmosferą. Aktorė I.Huppert įspūdingai suvaidino šaltą, nuslopinto seksualumo mokytoją, o jaunatviškasis B.Magimelis įkūnijo jos mokinį, nusprendusį ją suvedžioti.

1983 metais pasirodęs autobiografinių motyvų prisodrintas E.Jelinek romanas "Pianistė" Austrijoje buvo apkaltintas "literatūrine pornografija". Tai subtili psichologinė vienišos moters gyvenimo, jos nepatenkintų seksualinių aistrų ir meninių aspiracijų studija. E.Jelinek vaizduoja negailestingą smurto ir nuolankumo, medžiotojo ir aukos pasaulį.

E.Jelinek gimė 1946 metais mažame Austrijos miestelyje. Nuo vaikystės ji grojo fortepijonu ir vargonais, vėliau mokėsi Vienos konservatorijoje, Vienos universitete. 1967 metais ji debiutavo eilių rinktine "Lisas Schatten", po trejų metų pasirodė pirmasis E.Jelinek romanas.

1972 metais parašytas romanas "Michaelis" vadinamas lingvistine austrų literatūros revoliucija. E.Jelinek taip pat rašo dramas.

Nobelio premijų komitetas, pagrįsdamas savo sprendimą, pabrėžė, kad premija E.Jelinek paskirta už visuomenės stereotipų absurdiškumo demaskavimą.