Pirmasis G.Ritchie filmas apie Šerloką Holmsą pasaulio kino teatrus pasiekė 2009-ųjų pabaigoje. Mažiau santūrus, provokuojantis, pilnas įspūdingų vaizdų ir kovos scenų...

Gerai pasauliui pažįstamas detektyvas parodė naują savo veidą ir jau po pirmųjų peržiūrų kritikai ir gero kino gerbėjai ėmė laukti intriguojančios istorijos tęsinio.

Šokiravo ir sukėlė kalbų

Filmais apie gangsterius pagarsėjęs G.Ritchie škotų rašytojo Arthuro Conano Doyle‘o sukurtam personažui įkvėpė Indianos Džounso ir Džeimso Bondo dvasios, taip siekdamas kuo patraukliau pristatyti klasikinį herojų naujajai kartai.

Beje, „Šerloko Holmso“ tęsinys galėjo būti nesukurtas, mat po filmo premjeros detektyvą vaidinęs R.Downey jaunesnysis visuomenės nuostabai pareiškė, kad Šerlokas Holmsas galėjo būti homoseksualus – neva jo meilužiu galėjo būti Vatsonas.

A.C.Doyle‘o autorinių teisių valdytoja Andrea Plunket toli gražu nebuvo patenkinti tokiais pareiškimas. Ji garantavo, kad pasukus scenarijų tokia linkme, kino kūrėjai nebegaus pritarimo filmui. „Tikiuosi, kad ponui Downey tiesiog patinka juodasis humoras. Žinau, būtų drastiška, tačiau panaikinčiau leidimą naudoti Šerloko Holmso personažą, jei jie norėtų plėtoti jo homoseksualumo temą. Nesu priešiškai nusiteikusi prieš homoseksualus, tačiau esu priešiška bet kokiam norui iškreipti knygų istoriją“, – sakė ji. G.Ritchie, akivaizdu, nepanoro rizikuoti Šerloko Holmso ateitimi kino ekranuose ir sutiko su sąlygomis.

Beje, pirmasis filmas apie Šerloką Holmsą sukėlė tokį didžiulį susidomėjimą, kad kompanija „Warner Bros.“, šaltinių teigimu, norėjo kuo greičiau išleisti jo tęsinį. Kritikai taip pat palankiai vertino filmą, o R.Downey jaunesnysis už savo vaidmenį net gavo „Auksinį gaublį“. Jau planuojama ir trečioji detektyvo istorijos dalis.

Stiprioji pusė – puikūs aktoriai

Kaip pabrėžė britų leidinio „The Guardian“ kino ekspertai, pirmasis „Šerlokas Holmsas“ susilaukė kone fenomenalios sėkmės dėl to, kad personažas buvo gerokai primirštas. Šįsyk G.Ritchie mažų mažiausiai turi pranokšti save.

„Naujajam pasakojimui apie Holmsą galime pranašauti sėkmę, nes jame vaidina „Geležinis žmogus“ – R.Downey, geriausias įmanomas Vatsonas ir puikus, tikras blogietis, labai tikroviškas profesorius Moriartis, kurį vaidina serialo „Reklamos vilkai“ (angl. „Mad Men“) žvaigždė Jaredas Harrisas. Na ir pagrindinė ledi Noomi Rapace verta atskiros pagyros už seksualumą“, – gyrė britų kritikai.

Nuo gruodžio 30-osios Lietuvos kino teatruose bus galima išvysti dviejų genialių protų – Šerloko Holmso ir profesoriaus Moriarčio – kovą.

Filmo „Šerlokas Holmsas 2: šešėlių žaidimas“ lietuviškai titruotas anonsas: