„Kino archyvuose rasime tikrai nedaug filmų, kuriuose nebūtų meilės motyvo. Tačiau meilė būna skirtinga, todėl filmai apie meilę – nebūtinai ir ne visada romantiški ar saldūs. Rengdami šią kino naktį norime parodyti keturias skirtingus požiūrius į jausmus ir suteikti žiūrovams galimybę patiems pasirinkti, kurį meilė šiandien yra labiausiai jų“, – pasakoja Andrė Jarutytė, kino teatro „Pasaka“ programos sudarytoja.

Kino naktis prasidės 21 val., o patys ištvermingiausi žiūrovai namo iškeliaus 5 ryto: būtent tada baigsis paskutinysis filmas. Nakties repertuare įvairiomis spalvomis spindės keturi prancūziški filmai.
Philippe Lioret filmą „Panelė“ visai neseniai turėjo progos išvysti prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ žiūrovai. Visi bilietai į šį seansą kino teatre „Pasaka“ buvo išpirkti, todėl kino naktis „Meilė kaip kine“ – Prancūzų kultūros centro suteikta paskutinė proga pamatyti šį filmą prieš jam iškeliaujant į Paryžių. Filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka prancūzų kino žvaigždė Sandrine Bonnaire, pasakoja apie vienišą motiną Klerę ir noro būti aktoriumi neišpildžiusį Pjerą. Susipažinę du žmonės neatsispiria meilės nuotykiui, tačiau ar kiekvienas nuotykis gali tęstis ir virsti rimtais santykiais?

Kino nakties „Meilė kaip kine“ proga kino teatre įvyks ir Xavier Dolan filmo „Įsivaizduojamos meilės“ premjera. Režisieriaus, kuriam vos 22-eji, filmas jau spėjo pelnyti „Jaunojo žvilgsnio“ prizą Kanų kino festivalyje ir taip pat išrinktas mėgiamiausiu žiūrovų filmu Kauno kino festivalyje. Filmas, išsiskiriantis užburiančiu vizualumu, pasakoja apie meilės trikampį, į kurį įsivelia trys draugai: du vaikinai ir mergina. Maniakiška aistra ir nevaldomas elgesys ne tik kelia įtampą ekrane, bet ir tampa tikru išbandymu draugystės saitams.

Filmų naktį kino teatras „Pasaka“ parodys ir dar dvi absoliučiai skirtingas meilės istorijas. Pascal Chaumeil komedija „Širdžių ėdikas“ su prancūzų kino žvaigždėmis Romain Duris ir Vanessa Paradis yra lengvas romantinis kūrinys apie meilės, kurios negali suplanuoti ir pasirinkti, galią. Visiškai kitokius dviejų žmonių santykius vaizduoja Jan Kounen drama „Coco Chanel ir Igoris Stravinskis“. Filmas perteikia mažai žinomą dviejų menininkų – mados ikonos Coco Chanel ir rusų kompozitoriaus Igorio Stravinskio, meilės istoriją, kuriai nebuvo lemta turėti laimingos pabaigos. Kanų kino festivalį atidarusio filmo perteikta dviejų galingų žmonių santykių istorija – trumpas aistros proveržis, kuris net ir po 100 metų įkvepia.