„Manau, kad Ingmar Bergman kūryba ir šiandien yra aktuali ir reikšminga, nes režisierius savo filmuose kalba apie amžinus dalykus – vyro ir moters santykius, meilę, neapykantą, Dievo paieškas“ – teigia kino kritikė Izolda Keidošiūtė.

„Mane labiausiai žavi I. Bergmano sugebėjimas vaizduoti šias temas nebanalizuojant jų. Iš pirmo žvilgsnio melodramatišką siužetą režisierius sugeba paversti sukrečiančia drama. Jis atskleidžia tokius asmeniškus ir nepatogius dalykus, apie kuriuos dažnas vengtų kalbėti.“

Pasak kino kritikės, neatsitiktinai į švedų kino klasiko vakarą buvo pakviestas lietuvių kino režisierius Algimantas Puipa. “Režisieriaus kūryboje galima rasti daug skandinaviško kino motyvų, I. Bergman A. Puipai labai artimas ir turėjo stiprios įtakos jo kino kalbos formavimuisi”, – teigia paskaitų ciklo moderatorė I. Keidošiūtė.

13 paskaitų ciklo metu kino kritikė I. Keidošiūtė pristato tokių kino meistrų kaip L. Bunuelis, R. Bressonas, L. Viscontis, F. Fellinis, M. Antonionis, P.P. Pasolinis, I. Bergmanas, J.L. Godardas, F. Truffaut, K. Kieslowskis, A. Tarkovskis, S. Parajanovas ir R.W. Fassbinderis gyvenimą bei kūrybą. Kiekvienos paskaitos metu vakaro herojų pristatyti padeda vis naujas kviestinis svečias. Paskaitų cikle jau dalyvavo tokie garsūs Lietuvos kultūros veikėjai, kaip kino režisieriai Audrius Stonys bei Kristijonas Vildžiūnas, kino kritikas Ramūnas Aušrotas, rašytojas bei filosofijos mokslų daktaras Kristupas Sabolius, teatro režisierius Oskaras Koršunovas.

Šį trečiadienį „Kino vakaruose su Izolda” viešėsiantis kino režisierius A. Puipa pasidalins savo mintimis apie klasikinį Europos kiną bei paskaitų klausytojams papasakos, kokią įtaką jo kūrybai turėjo švedų kino klasiko I. Bergmano darbai.