Taip nutiks dalijant "Auksinio gaublio" apdovanojimus - žvaigždžių knibždantį renginį, kuriame gali būti paminėtas pagrindinis pretendentas į vasario 29 dieną teikiamus "Oskarus", visai šaliai rodys kanalas NBC.

Dauguma ekspertų tikisi, kad 61-asis kasmetinis šou baigsis hobitus darniai sveikinančiu choru.

Labiausiai tikėtina, kad už geriausią dramą "Auksinį gaublį" laimės "Žiedų valdovas: karaliaus sugrįžimas" (The Lord of the Rings: The Return of the King)" - trečioji ir paskutinė J.R.R.Tolkieno (J.R.R.R.Tolkino) epinio pasakojimo apie hobitus, elfus, burtininkus ir orkus, kurie kaunasi dėl blogio žiedo, ekranizacija. Ją režisavo iš Naujosios Zelandijos kilęs Peteris Jacksonas (Piteris Džeksonas).

Tačiau stiprūs ir varžovai: epas "Šalčio kalnas" (Cold Mountain) ir "Komandoras: tolimoji pasaulio pusė" (Master and Commander: The Far Side of the World), mistinė drama "Mistinė upė" (Mystic River) ir už širdies griebiantis pasakojimas apie arklių lenktynininką "Favoritas" (Seabiscuit).

Komikas Robinas Williamsas (Robinas Viljamsas) "Auksinius gaublius" , kadaise pavadino "Oskarų" repeticija".

Šiais metais į ją gali susirinkti tokios žvaigždės kaip Tomas Cruise'as (Tomas Kruzas), Nicole Kidman (Nikol Kidman), Clintas Eastwoodas (Klintas Istvudas), Charlize Theron (Čarliz Teron), Diane Keaton (Diana Kiton) ir Jackas Nicholsonas (Džekas Nikolsonas).

Geriausios aktorės prizą už vaidmenį filme "Monstras" (Monster) pretenduoja gauti Charlize Theron. Beje, filmuodamasi jame iš Pietų Afrikos kilusi gražuolė priaugo keturiolika kilogramų.

Tarp jos konkurenčių minimos Cate Blanchett (Keitė Blanšet), Nicole Kidman (Nikol Kidman), Uma Thurman (Uma Turman) bei ekrano naujokės Scarlett Johansson (Skarlet Johanson) ir Evan Rachael Wood (Evan Reičel Vud).

Dėl geriausio aktoriaus vardo varžosi Tomas Cruise'as, Russellas Crowe (Raselas Krou), Benas Kingsley (Benas Kingslis), Jude'as Law (Džudas Lo) ir Seanas Pennas (Šonas Penas).

Be to, skirtingai nei "Oskarai", "Auksiniai gaubliai" teikiami ir už geriausią komediją arba miuziklą. Šiųmečiai kandidatai į šį titulą yra filmai "Smūgiuok kaip Beckhamas" (Bend it Like Beckham), "Stambi žuvis" (Big Fish), "Žuviukas Nemo" (Finding Nemo), "Susipainiojęs" (Lost in Translation) ir "Tegyvuoja meilė" (Love Actually).