„Džiaugiamės Lietuvos žiūrovui galėdami pristatyti filmą pagal visoje Europoje pripažinimo sulaukusį scenarijų. „Anarchija Žirmūnuose“ yra drąsus ir nestandartinis kūrinys, kuris vienus nustebins, kitus – priblokš, tačiau abejingų tikrai nepaliks“, – teigia Ieva Norvilienė, filmo „Anarchija Žirmūnuose“ prodiuserė.

Pilnametražį filmą režisavo pats scenarijaus autorius S. Drunga. Pagrindinius vaidmenis jame atlieka jaunosios kartos kino aktoriai – Toma Vaškevičiūtė, Severija Janušauskaitė, Martynas Nedzinskas – bei Lietuvos kino ir teatro legenda Jūratė Onaitytė.

Muziką specialiai „Anarchijai Žirmūnuose“ sukūrė žymi latvių alternatyvaus roko grupė „Satellites LV“, kurios albumas „Vadu“ 2009-aisiais pelnė geriausio Latvijos roko albumo titulą. Jame esanti daina „No sākuma“ skamba ir filmo treileryje.

„Anarchija Žirmūnuose“ – tai istorija apie sujauktą dabartinę lietuvišką realybę, bandančią atrasti, kas yra „gera“ ir „bloga“. Didžioji dalis filmo scenų buvo nufilmuota sostinės „miegamuosiuose“ rajonuose – Žirmūnuose ir Pašilaičiuose.

„Anarchija Žirmūnuose“ pasakoja, kaip jauna ir naivi provincialė Vilė atvyksta į didmiestį siekti aukštojo mokslo. Beieškodama nebrangaus nuomojamo buto, mergina susiduria su anarchistine simbolika išmargintu skelbimu, kuris atveda pas jo autorę — berniukiškai atrodančią vienmetę Sandrą. Abipusė merginų simpatija – ir Vilė tampa Sandros nuomininke.

Lengvai ir nerūpestingai žongliruodama anarchijos sąvoka, Sandra naujai draugei stengiasi įrodyti ir parodyti, kad tikrai yra būdų įveikti vienatve ir abejingumu atvykėlį gąsdinantį didmiesčio pasaulį. Tačiau vieną dieną Vilė, atsitiktinai susipažinusi su pankų bendruomenės nariu, supranta, kad jos draugės propaguojama „anarchija“ neturi nieko bendra nei su kontrkultūra, nei su politika. Šis atradimas netikėtai sukelia didžiulius įtarimus, priverčiančius naujai pažvelgti į netradicinius Sandros sugebėjimus, bylojančius apie kriminalinę praeitį.

Filmo „Anarchija Žirmūnuose“ gamybą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas ir MEDIA. Filmą prodiusavo nepriklausoma Lietuvos kino kompanija „Tremora“ kartu su Vengrijos kino kompanija „Katapult Film“.