Festivalio koncepcija išlieka ta pati. Pagrindinėje programoje bus pristatyti nauji, prancūzų ir kitataučių, kuriančių Prancūzijoje, žymių ir debiutuojančių režisierių darbai.

Žiūrovų laukia nespalvota, bet subtiliai spalvinga S. Benchetrito komedija „Visada svajojau būti gangsteriu“, režisierės U. Meier debiutinis filmas „Namai“, keliantis šiandien mums visiems opius klausimus. Jaunasis režisierius S. Bozonas filme „Prancūzija“ prabils apie tėvynės meilę labai netradiciškai ir pakvies mus prisijungti prie kareivių kuopos, su kuria nukeliausime ilgą kelią, o Ph. Ramos originalioje ekranizacijoje, pavadintoje „Kapitonas Ahabas“ savitai perpasakos H. Melvilio romaną „Mobis Dikas“.

Pakviestas filmuoti Paryžiuje, japonų režisierius Nobuhiro Suwa filme „Tobula pora“ iš labai arti pažvelgs į du žmones atsidūrusius ant skyrybų slenksčio, o F. Dupeyronas užlies mus šilumos ir meilės žmonėms banga geltonoje spalvoje besimaudančioje juostoje „Padėk sau, ir Dievas tau padės“.

Filme „Parkas“ A. des Pallièresas pravers uždaros gyvenamųjų namų teritorijos vartus, kur nutiks baisiai keisti dalykai. Taivano kino metras Hsiao Hou Hsienas filmu „Raudonojo baliono kelionė“ pakels lig debesų, prancūzų kino veteranas Ph. Garrelis paskirs mums pasimatymą „Ties aušra“, o kuriantis Prancūzijoje gruzinų režisierius O. Joselianis ragins kartu su filmo „Sodai rudenį“ pagrindiniu veikėju bėgti nuo kasdienybės.

Paprastu, bet išraiškingu pavadinimu - „Juoda ir balta“ - pavadinta retrospektyva žiūrovus pakvies pasinerti į Naujosios bangos priešistorės estetiką ir pasakojimus.

Kartu su prancūziškojo poetinio realizmo atstovais ir su unikalų braižą sukūrusiais prancūzų kino klasikos kūrėjais ieškosime žmogiškumo ribų, raizgysime neišpainiojamas meilės istorijas, seksime nepakartojamas pasakas, laužysime galvas spręsdami velniškai painias detektyvines istorijas...

Juodai-baltai ekranuose suspindės šie žymūs prancūzų klasikos filmai: „Atalanta“, „Sukčiaus romanas“ , „Žmogus žvėris“, „Bulonės miško damos“, „Galiorkos vaikai“, „Gražuolė ir pabaisa“, „Auksinis šalmas“, „Ponios X auskarai“, „Apsėstieji“ ir „Bobas Lošėjas“.