Šis originalus filmas padėjo galutinai apsispręsti dramos „Tadas Blinda: pradžia” kūrėjams.

„Norime dirbti su jaunu, entuziastingu, tačiau jau turinčiu patirties ir profesionaliu režisieriumi”, - pranešime spaudai apie D.Ulvydo pasirinkimą pasakoja projekto „Tadas Blinda: pradžia” prodiuseris Žilvinas Naujokas.

„Tai – iššūkis, tačiau manau, kad „pirmoko sindromas”, kuomet viską darai su didžiule energija, yra nemažas sėkmės garantas“, - mano filmo režisierius D.Ulvydas.

Jis teigia sieksiantis, kad „Tadas Blinda: pradžia” būtų žiūroviškas filmas: „Turiu nemažai patirties ir žinau, ką reiškia atsakomybė prieš žiūrovą. Blinda – ryškiausias Lietuvos kino herojus, įdomus pats savaime, tačiau jo nuotykius reikia įvilkti į žiūrovui suprantamą pavidalą”.

Prodiuserio Ž.Naujoko teigimu, šiuo metu su režisieriumi aptarinėjamas filmo scenarijus ir ruošiamasi aktorių atrankai. „Nesieksime pritraukti kuo daugiau žinomų veidų ir pavardžių. Pagrindinis atrankos kriterijus – profesionalumas ir natūrali kino vaidyba”, - pasakoja Ž.Naujokas ir D.Ulvydas.

Apie režisierių: Donatas Ulvydas – kino režisierius, reklaminių klipų, muzikinių vaizdo klipų kūrėjas. D.Ulvydas yra režisavęs Andriaus Mamontovo, „Eurovizijos“ dalyvių LT United, Lino ir Simonos, grupės Laura & The Lovers vaizdo klipus. Dokumentinio video filmo apie legendinę lietuvių grupę „Foje” režisierius. Dirbo daugybės lietuviškų laidų režisieriumi didžiausiuose Lietuvos televizijos kanaluose, stažavosi Čikagoje. Naujausias režisieriaus darbas – kartu su Linu Augučiu sukurtas filmas „Vabzdžių dresuotojas” apie lėlinės animacijos pradinininką Vladislavą Starevičių.

„Tadas Blinda: pradžia” – kino filmas, vaizduosiantis unikalią, nei televizijos, nei kino ekranuose neperteiktą šio vienų nusikaltėliu, kitų – herojumi vadinamo veikėjo jaunystę. Šis T.Blindos gyvenimo etapas aprašomas R.Šavelio romane, tačiau nebuvo įtrauktas į populiarųjį 1972-ųjų TV serialą su Vytautu Tomkumi.

Filmo scenarijų rašo eseistas, dramaturgas Sigitas Parulskis. Bendradarbiaujant su kino platinimo kompanija „Acmefilm”, filmą kuria prodiuserine kompanija „Tauras Kino Namai”.