Robo Marshallo (Robo Maršalo) režisuotas filmas, kuriame vaidina tokios žvaigždės, kaip Richardas Gere'as (Ričardas Giras), C.Zeta-Jones ir Renee Zellweger, pasakoja apie dvi dėl šlovės besivaržančias praėjusio amžiaus 3-iojo dešimtmečio naktinio klubo choristes, seksą, džiazą ir žmogžudystę

Itin populiaraus Brodvėjaus šou motyvais paremtas to paties pavadinimo filmas "Čikaga" anksčiau jau pelnė tris "Auksinio gaublio" apdovanojimus.

Į geriausio metų filmo apdovanojimą šiais metais be miuziklo "Čikaga" ("Chicago"), "Niujorko gaujos" ("Gangs of New York"), "Valandos" ("The Hours"), "Žiedų valdovas: dvi tvirtovės" ("The Lord of the Rings: Two Towers") ir "Pianistas" ("The Pianist").

R.Zellwegger dėl geriausios aktorės "Oskaro" varžysis su Salma Hayek (Salma Hajek), suvaidinusia biografinėje juostoje "Frida" ("Frida"), Nicole Kidman (Nikole Kidman) iš "Valandų" ("The Hours"), Diane Lane (Diana Lein) iš "Neištikimoji" ("Infidelity") ir Juliana Moore (Džulijana Mur) iš filmo "Toli nuo dangaus" ("Far from Heaven").

Į geriausio aktoriaus apdovanojimą šiais metais pretenduoja Adriane'as Brody (Adrianas Brodis) iš "Pianisto" ("Pianist"), Nicolas Cage'as (Nikolas Keidžas) iš "Adaptacijos" ("Adaptation"), Michaelas Cane'as (Maiklas Keinas) iš "Tykiojo amerikiečio" ("The Quite American"), Danielis Day-Lewisas (Danielis Dėj-Liuisas) iš "Niujorko gaujų" ("Gangs of New York") ir Jackas Nicholsonas (Džekas Nikolsonas) iš "Šmito istorijos" ("About Schmidt").

Beje, aktorė Meryl Stryp (Meryl Streep) šiais metais "Oskarui" buvo nominuota jau 13-ą kartą per savo karjerą. Šį kartą ji apdovanojimui buvo pasiūlyta už antraplanį vaidmenį filme "Adaptacija".

Jubiliejiniai 75-ieji "Oskarai", kuriuos skirsto JAV kino meno ir mokslo akademija, bus įteikti Los Andžele kovo 23 dieną.

Geri metai kinui

Daugelis kino meno žinovų tvirtina, kad 2002 metai buvo sėkmingi filmų kūrėjams, ir tai įrodo tokie į "Oskarą" geriausio filmo kategorijoje pretenduojantys filmai, kaip "Apie Šmitą"(About Schmidt) ir "Adaptacija".

Filmo apie gyvenimo prasmės ieškantį vyriškį "Apie Šmitą" žvaigždė Jackas Nicholsonas (Džekas Nikolsonas) buvo nominuotas "Oskarui" geriausio aktoriaus kategorijoje. Tai jau 12-a šios Holivudo žvaigždės nominacija.

Dėl geriausio aktoriaus vardo J.Nicholsonas varžysis su "Niujorko gaujų" (Gangs of New York) žvaigžde Danieliu Day-Lewisu (Danieliu Dėj-Liūisu), britų kilmės aktoriumi Michaeliu Caine'u (Maiklu Keinu), atlikusiu pagrindinį vaidmenį filme "Tykusis amerikietis" (The Quiet American), Adrienu Brody (Adrienu Brodžiu), vaidinusiu žydų muzikantą filme "Pianistas" (The Pianist) ir Nicolasu Cage'u (Nikolasu Keidžu), vaidinusiu "Adaptacijoje".

Geriausios aktorės kategorijoje filmų "Valandos" ir "Čikaga" žvaigždės Nicole Kidman (Nikol Kidman) ir R.Zellweger turės varžytis su juostos apie santuokinę neištikimybę "Neištikimoji" (Unfaithful) aktore Diane Lane (Dajana Lein), "Toli nuo dangaus" aktore J.Moore bei meksikiečių dailininkės Fridos Kahlo (Fridos Kalo) vaidmenį filme "Frida" (Frida) sukūrusia Selma Hayek (Selma Hajek).

Dėl geriausios antrojo plano aktorės vardo, be M.Steep ir J.Moore, varžysis "Čikagoje" vaidinusios Catherine Zeta-Jones (Ketrin Zeta Džouns) ir Queen Latifah (Kvin Latifa) bei antrojo plano vaidmenį filme "Apie Šmitą" sukūrusi Kathy Bates (Keti Beits).

Geriausio antrojo plano aktoriaus kategorijai nominuoti Paulas Newmanas (Polas Niumanas), už vaidmenį filme "Kelias į pražūtį" (Road to Perdition), Edas Harris (Edas Haris), vaidinęs "Valandose", Chrisas Cooperis (Krisas Kuperis) - "Adaptacijoje", Christopheris Walkenas (Kristoferis Vokenas) už vaidmenį juostoje "Sugauk mane, jei gali" (Catch Me if You Can), bei Johnas C.Reilly (Džonas C.Reilis) už darbą "Čikagoje".

"Oskarams" už geriausią režisūrą nominuoti Martinas Scorsese (Martinas Skorsezė) - už filmą "Niujorko gaujos", filmo "Pianistas" režisierius Romanas Polanskis, ispanų režisierius Pedro Almodovaras - už filmą "Pasikalbėk su ja" (Talk to Her), filmo "Valandos" kūrėjas Stephenas Daldry (Stivenas Daldris) ir "Čikagos" režisierius Robas Marshalas (Robas Maršalas).