Trečiadienį vykusiame naujo „Skalvijos“ sezono pristatyme buvo aptarta ir novatoriška „žalio“ kino iniciatyva.

Drauge su viena didžiausių atliekų tvarkymo bendrovių Lietuvoje „Žalvaris“, kino centras kviečia visus prisidėti prie atliekų rūšiavimo ir aplinkos taršos mažinimo. Jau nuo rugsėjo 3 d. „Skalvijos” kino centre puikuojasi du specialiai galvanikai skirti konteineriai.

Visi turintys panaudotu „batareikių“ gali jomis „žaliai“ atsikratyti kino teatre arba kaupti jas iki šio mėnesio 16 d., kuomet kiekvienas, atnešęs 10 bet kokių galvaninių elementų, į kiną bus įleidžiamas nemokamai. Specialus nemokamas kino seansas prasideda 19 val. Kiekvieną mėnesį vis kitas filmas nemokamai bus demonstruojamas tiems, kurie atneš reikiamą kiekį perdirbimui tinkamų atliekų.

Foto: Organizatorių archyvas

„Žalių bilietų” pobūdis kiekvieną mėnesį keisis. Ekologiškai atsikartyti bus galima ne tik galvanikos, bet ir kompaktinių plokštelių, įvairiausių žaisliukų, kurių viduje yra mechanizmų bei senos nedužios buitinės technikos. Spalio vidury prie kino centro atsistos specializuoti konteineriai iš šioms atliekoms. Spaudos konferencijoje dalyvavęs įmonės „Žalvaris“ valdybos narys Žilvinas Žukauskas juokaudamas prašė prie „Skalvijos“ kino centro nepalikinėti senų šaldytuvų, kineskopų ar monitorių.

Vyras džiaugėsi galimybe bendradarbiauti su intelektualia kultūrine veikla užsiimančiu kino centru: „Mes vykdome gana daug tokio tipo akcijų. Dirbame su mokyklomis, vaikų darželiais, prekybos centrais – įvairiais būdais bandome skatinti ekologišką visuomenės, o ypatingai jaunosios kartos savimonę“.

Greta Akcijonaitė, „Skalvijos“ direktorė, budintoja ir motinėlė, naująja „žalia“ akcija tikino siekianti ekologiškai gyventi paskatinti ne tik jaunimą, bet ir senjorus, gausiai lankančius kino teatrą.

Naujame sezone, be gražių „žalių“ idėjų bus daugybė tradicija spėjusių tapti festivalių ir renginių. Šiais metais toliau tęsis edukacinė „Skalvijos“ programa - kino akademija, žiūrovų pamilti „Žiemos ekranai“, „Kino pavasaris“, „Kino šortai“ ir daugelis kitų.

Spaudos konferencijoje buvo pristatytos ir kelios naujienos: įkurtas fondas jaunųjų kūrėjų skatinimui, kurio lėšos konkurso pagalba bus skirtos geriausią scenarijų pristačiusiam jaunam menininkui. Tai bus savotiška materialinė atspirtis jo kūrybinėms mintims. Gruzijai palaikyti bus skirta Gruzijos kino savaitė. Dar viena naujiena – „Lotynų Amerikos kino festivalis“.

„Skalvijos" sezono pristatymas susidėjo iš dviejų renginių - spaudos konferencijos ir jaukaus susibūrimo vakare. Po darbų daugelis kino mylėtojų skubėjo pasveikinti kino centro su dar vieno sezono pradžia, paragauti sveikuoliškų ekologiškų vaišių ir dar kartą pasidžiaugti nesenstančia Vytauto Žalakevičiaus „Paskutine atostogų diena". Visus susirinkusiuosius sveikino šeimyninis liaudiškas daineles atliekantis trio ir „Skalvijos" globėja Greta.