Milžinišką kino industriją Bolivudą išvysčiusi Indija iki šiol Lietuvoje buvo beveik nepažįstama. Didžiuosiuose ekranuose mūsų šalyje po nepriklausomybės atkūrimo fragmentiškai buvo pasirodžiusi vos viena indiška kino juosta.

Balandžio 25 – gegužės 1 dienomis festivalis parodys prabangiausią, pelningiausią ir garsiausią Bolivudo miuziklą su ryškiausia Indijos žvaigžde Shakhu Rukh Khanu. Tuo tarpu kitoje indiškoje juostoje „Omkara“ bus galima išvysti originaliai, poetiškai ir stilingai ekranizuotą Williamo Shakespeare‘o „Otelą“.

Festivalio organizatoriai balandžio programoje žiūrovams taip pat pristatys prancūzišką filmą „Mergaitė ir lapė“, laukinės gamtos dokumentikos ir vaidybinio kino mišinį, bei amerikiečių juostą „Princesė iš Nebraskos“. Pastarąjį filmą sukūrė režisierius Wayne‘as Wangas, kurio juostą „Tūkstantis metų gerų maldų“ buvo galima išvysti kovo mėnesio festivalio repertuare.

Kaip teigia paskutinės savaitės festivalio direktorius Vaidas Stackevičius, šis unikalus kino projektas tęsia savo misiją pateikti įdomius, originalius ir netikėtus nepriklausomus filmus iš viso pasaulio ir jau pirmuoju sezonu praturtino savimi Lietuvos kino pasaulį.

„Balandžio mėnesio festivalio programą sudaro rinktiniai filmai, verti išskirtinio publikos dėmesio“, - sakė Vaidas Stackevičius. „Mums ypatingai džiugu, kad „Gala“ festivalis kaip joks kitas kino projektas Lietuvoje parodys ir mūsų šalyje dar nematytą kiną“.

Bolivudo filmų seansai taip pat bus neįprastai pristatomi. Kiekviename indiško filmo seanse ypatingą atmosferą kino teatre padės sukurti ajurvedos centras, kuris rūpinsis teatro papuošimais ir kvapais, taip pat prieš seansus teiks žiūrovams galvos masažo paslaugas.

Išsamus paskutinės savaitės festivalio filmų pristatymas ir demonstravimo grafikas skelbiami festivalio svetainėje.

Artėjanti nauja „Gala“ festivalio kino savaitė yra priešpaskutinioji pirmajame festivalio sezone. Šis projektas buvo pradėtas praėjusių metų lapkričio mėnesį ir tęsis iki šių metų gegužės mėnesio.

Populiariausiomis ir daugiausia visuomenės dėmesio sulaukusiomis festivalio juostomis tapo „Orkestro vizitas“, „Išlaisvink save nuo televizijos“, „Skafandras ir drugelis“, „Blogi įpročiai“, „Tai – Anglija“, „Grūdo paslaptis“, „Lynchas“ ir kiti.