„Kiekvienas, turintis ką pasakyti apie Lietuvą, dabar savo mintį galės išreikšti kino forma ir tapti šios iniciatyvumą bei pilietiškumą skatinančios nominacijos laimėtoju. Iš tiesų ši nominacija labai demokratiška – nebūtina filmo skirti specialiai jai, bet jei kūrinys atitiks projekto „LT tapatybė“ koncepiją ir tikslus, jis tikrai bus pastebėtas“, - apdovanojimo idėja dalijosi jos sumanytojas ir vienas iš projekto „LT tapatybė“ vykdytojų Dominykas Širvinskas.

„Papratai kiekviename festivalyje pasitaiko bent keli filmai, atskleidžiantys šalies identiteto, kultūrinio savitumo, pilietiškumo problemas. Tokie filmai suplaukia net ir be atskirų nominacijų, tad džiaugiuosi, kad dabar turėsime galimybę skirti apdovanojimą būtent už tokią temą“, - kalbėjo žurnalo „Pravda“ vyriausiasis redaktorius Kristupas Sabolius.

Autorius, sukūręs labiausiai nominaciją atitinkantį vienos minutės filmą, sulauks „LT tapatybė“ sertifikato ir 1000 Lt prizo. Festivalis vienos minutės filmų laukia iki sausio 15 dienos.